Angajam agent de turism in Bucuresti

Posted by

Cautam colegi si daca ne ajuti sa-i gasim, te trimitem gratuit la mare daca recomandarea ta se termina cu o angajare ­čÖé Dar daca te regasesti in cele ce urmeaza, ai putea fi chiar tu unul din viitorii nostri colegi / colege.

In caz ca este atras de mediul corporatist, cu multi angajati, atunci nu credem ca am fi o alegere buna pentru el. Noi nu avem multi sefi, suntem putini dar dedicati, ne place sa inovam, sa fim altfel, punem mare accent pe profesionalism si satisfactia clientului, dar mai ales pe integritate, seriozitate si respect reciproc.

Pentru cine nu ne cunoaste, suntem printre primele agentii de turism on-line din Romania si, de 10 ani, organizam eficient vacante la un pret convenabil. In prezent suntem una din cele mai apreciate agentii de turism pentru destinatia Bulgaria. Trecem printr-un proces intens de rebranding si reorganizare. In viitorul apropiat intentionam extinderea portofoliului de destinatii si produse, in special a celor exotice. Ne dedicam satisfactiei turistilor si de aceea avem 98% turisti care ne recomanda serviciile (date obtinute din peste 14.000 reviews).

Suntem flexibili, apreciem mai mult omul decat profesionistul, dar avem si cateva cerinte importante! Daca este departe de ele, mai bine ne cunoastem cu alta ocazie.

  • ne plac colegii dinamici, cu abilitati de comunicare, pozitivi, creativi, dedicati si carora le place lucrul bine facut.
  • experienta cel putin 1-2 ani pe un post similar; cunoasterea destinatiilor Bulgaria si / sau Grecia reprezinta un avantaj
  • abilitati vanzari si customer service; ii place sa finalizeze tranzactii
  • studiile in turism sunt interesante dar nu obligatorii; reprezinta totusi un avantaj
  • cunoasterea limbii engleze (scris / vorbit la nivel de conversatie cel putin nivel mediu)
  • serios, punctual, organizat, spirit de echipa, capacitate de lucru in situatii de stres
  • permis de conducere – optional

Descrierea jobului

  • identifica nevoile clientului, ofera consultanta de specialitate in alegerea celei mai potrivite variante
  • raspunde cererilor telefonic, prin e-mail si interactioneaza cu turistii in agentie;
  • isi insuseste si aplica tehnici / strategii de vanzari
  • mentine legatura cu clientii si furnizorii, asigura buna desfasurare a operatiunilor pana la finalizarea comenzilor;
  • urmareste platile, intocmeste documente fiscale si de calatorie;
  • mentine si dezvolta portofoliul de clienti;
  • utilizeaza un sistem personalizat de management al ofertelor, clientilor si al proceselor de rezervare / comenzi; utilizarea sistemelor de rezervare al touroperatorilor germani reprezinta un avantaj
  • Contribuie la realizarea pachetelor turistice, prelucreaza informatiile, oferta de pret, gestioneaza si actualizeaza baze de date.
  • participa infotripuri periodice si isi consolideaza cunostintele despre destinatii, produse

Beneficii

In functie de nivelul de pregatire pregatim un pachet salarial interesant. In linii mari, acesta este format din salariu fix + bonusuri periodice in functie de performanta.

office@travelplanner.ro / 0745962829