Ultra Last Minute: până la -46% la GRIFID Hotels. Expiră 30.06!

vezi ofertele
Înapoi la meniu
TravelPlanner

448 impresii si pareri Bansko Ski Bulgaria. Recenzii si review-uri 2026. Am fost acolo.


8.1
87% recomandari
448 impresii
Impresiile Travel Planner (448)
Plaja
3.7
Masa
7.4
Atmosfera
7.7
Agrement
7.7
Impresii Bansko, Bulgaria

448 impresii reale, verificate 100%

Impresii Bansko, Bulgaria

Clienți reali. Aceste mesaje au fost trimise doar de clienții Travel Planner. Sejururi reale. Comentarii reale.

Filtrare rezultate
6.5

Facilitatile pentru ski sunt f. bune, comparabile cu cele din Austria, cu o exceptie: accesul spre poiana de unde incep partiile este asigurat de o singura linie de telegondola, la care in unele zile coada este f. mare. Constructia unei a 2-a linie de gondole nu primeste inca aprobarea dela Agentia de mediu. Deasemenea, zapada de pe trotuare si strazi nu este curatata si este f. greu de mers pe jos. E mult mai rau ca in Romania la acest aspect. In rest nu am nimic de reprosat: hotelurile sunt f. bune, iar preturile la cazare si masa f. convenabile.
Arata mai mult
Orest ·
6.3

Stațiunea este ok, poate mai libera în perioadele fără vacante.
Arata mai mult
Karin ·
9.0

Este o statiune se ski, cu excelente posibilitati de cazare, masa si entertainment. Domeniul de ski comparabil cu cele austriece. Atmosfera prietenoasa, aer balcanic.
Arata mai mult
Constantin ·
5.5

IIRIMIA ·
10.0

Bansko este o frumoasa statiune pentru schi si vacanta, in general. Este efectiv un oras " viu" dedicat distractiei pentru orice varsta.
Arata mai mult
Brigite ·
7.8

Mergem in Bansko de 9 ani asa ca , la fel, cuvintele sunt de prisos.
Arata mai mult
rata ·
7.8

Florea ·
1.0

O statiune de vis. Nu am inteles de ce ma intrebati de plaja,atm etc la Bansko.Am dat 1 ptr ca nu avea plaja!
Arata mai mult
sandu ·
7.8

Dumitrescu ·
5.0

Ok.
Arata mai mult
Liliana ·
8.8

adrian ·
3.5

Am fost a 4-a oara la Bansko, deci ne place statiunea. Din pacate e foarte aglomerata si nu au decat o telegondola are te duce la partii.
Arata mai mult
Ciobota ·
7.8

Exceptand cozile infernale la gondola, foarte bine organizati, partii foarte late si pe diverse categorii, spectaculoase apres-ski-urile pe care le gaseai peste tot, zeci de instalatii de transport, super atmosfera pe tot domeniul schiabil. Am notat cu 1 plaja, nu e cazul . Pentru partii, nota 9.
Arata mai mult
Robert ·
10.0

Necsulescu ·
10.0

Statiunea este ok si voi mai merge acolo.
Arata mai mult
Justin ·
6.0

Am fost de multe ori in Bansko pentru ski. Este o statiune faina, cu multe partii, o alternativa rezonabila pentru Brasov sau pentru Austria.
Arata mai mult
Angelica ·
8.0

Nu am vizitat foarte mult statiunea, doar partiile. In afara de cozile de la gondola si teleski, partiile sunt la superlativ
Arata mai mult
Mona ·
7.0

Ana ·
7.5

statiunra e ok
Arata mai mult
Belciug ·
7.5

statiunra e ok
Arata mai mult
Belciug ·
10.0

Mihai ·
10.0

Statiunea foarte buna pentru ski. Restaurantele cu specific bulgaresc si muzica live foarte bune.
Arata mai mult
Adrian ·
6.5

Cristian ·
10.0

Bansko este o statiune montana frumoasa, cu partii multe, bine organizate, niveluri variate de dificultate. O recomand in special iarna.
Arata mai mult
Larisa ·
6.5

Statiunea este mare, multe restaurante, magazine si spatii suficiente pentru petrecerea timpului liber. Gondola este f solicitata si timpul de asteptare este cam mare si la alte instalatii de pe partii. Desi domeniul skiabil este generos, am constatat din pacate o slaba preocupare pentru amenajarea corespunzatoare a partiilor.
Arata mai mult
Urziceanu ·
6.5

Andreea ·
7.0

Adrian ·
6.3

A fost ok, restaurante bune.
Arata mai mult
Cristina ·
7.8

O statiune de ski & spa foarte buna, sunt cu mult inaintea noastra pentru servicii. Nu am ce reprosa.
Arata mai mult
Ivan ·
7.8

Foarte ok stațiunea
Arata mai mult
Daniel ·
Incarca inca 30 impresii (418) loading
Adresa de email este obligatorie
Acceptarea termenilor și condițiilor este obligatorie