Rezervă și poti primi carburant - de la vouchere de 100 și 300 de lei până la 1 tonă pe lună!

Detalii
Înapoi la meniu
TravelPlanner

110 impresii si pareri Riviera Olimpului Grecia. Recenzii si review-uri 2026. Am fost acolo.


7.8
88% recomandari
110 impresii
Impresiile Travel Planner (110)
Plaja
8.1
Masa
8.2
Atmosfera
8.2
Agrement
7.8
Impresii Riviera Olimpului, Grecia

110 impresii reale, verificate 100%

Impresii Riviera Olimpului, Grecia

Clienți reali. Aceste mesaje au fost trimise doar de clienții Travel Planner. Sejururi reale. Comentarii reale.

Filtrare rezultate
10.0

Plaja foarte frumoasa,zona extrem de ofertanta pt excursii și distracție, taverne foarte bune,cu mâncare excelentă!
Arata mai mult
Hilcu ·
10.0

Foarte multumiti!
Arata mai mult
Musa ·
7.8

Plaja aproape de hotel, relaxant. Hotelul nu are sezlonguri pe plaja.
Arata mai mult
Raluca ·
8.0

Stațiune cu mulți români, liniștită, prețuri acceptabile!
Arata mai mult
Hassan ·
4.3

Plaja foarte ok, restaurantele din platamonas si nei pori ok , insa drumu pana acolo cu copiii mici a fost un chin… si a trebuit Să ne deplasam in fiecare seara avand in vedere ca programele si activitatile pt copii au fost inexistente.
Arata mai mult
Catalin ·
8.3

Plaja super
Arata mai mult
Trocan ·
8.8

statiune draguta, prea aglomerata pentru gustul meu, mancare buna si variata, preturi acceptabile
Arata mai mult
Ciurica ·
8.0

Stațiunea este liniștită, prețurile sunt accesibile, multe taverne, restaurante...
Arata mai mult
Hassan ·
8.8

Stațiune mai puțin aglomerată, multe taverne, puține magazine non-alimentare de calitate, câteva magazine alimentare, o farmacie, plajă excelentă, apa minunată cu intrare lină, nisip fin.
Arata mai mult
Valentina ·
7.8

O stațiune plăcută
Arata mai mult
Hassan ·
10.0

Statiunea frumoasa si ieftina, comparativ cu litoralul romanesc, din pacate.
Arata mai mult
Camelia ·
9.3

Este Mamaia Greciei. Doar ca mult mai civilizata, mai putin zgomotoasa fi fara manele. Shoping cat cuprinde la preturi pe care nu le gasesti pe nicaieri in Romania. Pe partea mancarii preturile sunt destul de rezonabile, grecii nu se zgarcesc la cantitatea protiilor si nu fac rabat nici la calitate. Bautura cam scumputa. O bere medie este 3-3,5 euro la terase si restaurante. Se gaseste la magazinele din statiune la 1-1,5 euro. De mancat recomand cu cea mai mare incredere Pacman Gyros, Italian Spaghetti. Nu recomand sub nici o forma Restaurantul Medusa, desi este unul din cele mai titrate restaurante din statiune.
Arata mai mult
Cosmin ·
9.0

Paralia Katerini a summer beach and bazaar vacation with Balkan flair. All staff working in town were very nice and helpful.
Arata mai mult
EC ·
7.0

Merita sa ajungi in stațiune si daca tot ai ajuns nu rata croazierele.Preturi mici: platou cu fructe de mare pt doua persoane( noi am mâncat doi adulti si un adolescent) la 25€, pizza 8€, un meniu Fast-food de la 3,5€-7€, la plaja nu se plătea locul sub umbreluțe la sezlong, doar consumai de la bar, orice altceva de la 1€ Si pana la cat iti permitea bugetul(inghetata, suc, suvenir, toate costau de la 1€). Croazierele cu prețuri începând de la 15€/Pax si pana la 40€ si fac toti banii.
Arata mai mult
Mihaela ·
10.0

O statiune extraordinara cu oameni foarte draguti si amabili.
Arata mai mult
Marsavina ·
6.5

Militaru ·
8.5

Linistita, potrivita pentru familii cu copii
Arata mai mult
Dani ·
8.5

Stațiunea este foarte ușor accesibilă din Salonic - aprox o ora cu mașina. Este destul de
Arata mai mult
Daniela ·
10.0

Smarandache ·
8.0

Buna
Arata mai mult
Calinescu ·
9.5

Aglomerat
Arata mai mult
Cristea ·
8.5

Stațiunea este acceptabilă, am știut unde merg, nu am știut de cazare că este execrabilă
Arata mai mult
Adriana ·
9.0

Mamaia in oglinda. Doar ca mult mai linistita. Fara muzica inutila. Forfota mare seara, shoping pentru cine este fan. Marea foarte linistita. in cea mai agitata zi valurile nu aveau nici macar 15 cm. nisip foarte fin.
Arata mai mult
Cosmin ·
7.8

Stațiune și plaja liniștite, multe magazine și taverne, apa curata, puține variante de divertisment
Arata mai mult
Liviu ·
8.5

Noi am stat in Platamon - un orasel mic, dar destul de cochet. Aproape de Muntele Olimp si relativ aproape de Meteora.
Arata mai mult
Bianca ·
9.5

paul ·
7.3

Stațiunea este ok pentru persoanele active, cu multa agitație. La șezlonguri nu se respecta regula primului venit, se rezerva chiar și cu o zi înainte sau mai grav cu saptamana. Multa mizerie lăsată pe plaja cei mai mulți sunt romanii.
Arata mai mult
Ruptureanu ·
8.3

Petronela ·
8.8

Plaja este aproape identica cu cea din Mamaia. In sensul ca nisipul este f fin, platforma marina este destul de lunga pana sa ajungi la apa mai adanca. Deci e perfecta pentru copii. Pe plaja serviciile bune, chelnerii foarte serviabili. Sezlongul nu se plateste dar daca stai trebuie sa consume ceva. La orice tip de cafea primeai si o sticla de apa la jumatate gratuity.
Arata mai mult
Laurentiu ·
7.8

Lacatusu ·
Incarca inca 30 impresii (80) loading
Adresa de email este obligatorie
Acceptarea termenilor și condițiilor este obligatorie