Rezervă și poti primi carburant - de la vouchere de 100 și 300 de lei până la 1 tonă pe lună!

Detalii
Înapoi la meniu
TravelPlanner

808 impresii si pareri Balchik Bulgaria. Recenzii si review-uri 2026. Am fost acolo.


8.2
81% recomandari
808 impresii
Impresiile Travel Planner (808)
Plaja
7
Masa
8.3
Atmosfera
8.2
Agrement
7.9
Impresii Balchik, Bulgaria

808 impresii reale, verificate 100%

Impresii Balchik, Bulgaria

Clienți reali. Aceste mesaje au fost trimise doar de clienții Travel Planner. Sejururi reale. Comentarii reale.

Filtrare rezultate
6.3

Posibilitati multiple pentru luarea mesei, preturi rezonabile
Arata mai mult
Olteanu ·
10.0

Resort inchis cu portar pentru acces. Loc de promenada si pescuit pe un dig in fata hotelului. Chiar OK!
Arata mai mult
Iulian ·
8.5

Carmen ·
9.8

laura ·
9.0

voiculescu ·
6.3

OANA ·
8.3

Liniste ai relaxare. Nu am vizitat Balchik-ul.
Arata mai mult
Valentin ·
7.5

Este o stațiune retrasa cu multa liniște și împrejurimi foarte frumoase
Arata mai mult
Olteanu ·
8.8

In interiorul resortului este foarte frumos, este liniste, nu se fumeaza decat in locuri special amenajate, este superb.
Arata mai mult
Cartoc ·
10.0

ANAMARIA ·
9.3

Este un resort de sine statator superok. Kavarna este un sat ridicat la rang de oras, Balcick un orasel cu hotelasuri. Deci resortul este o oaza de lux in.......dar aceeasi situatie este si in alte parti ale lumii ex. Tunisia Maroc,Egipt, dar pe mine ma intereseaza marea.
Arata mai mult
Del ·
8.0

Hotelul se află amplasat în localitatea Totola în proximitatea a trei terenuri de golf la aprox. 60 km de Vama Veche.Locaţia are parc propriu cu spaţii mai ales cele dinstre faleză bine întreţinute. Este un loc de odihnă şi unde este recomandat să duci copiii sau nepoţii.Acolo am văzut parată de cărucioare pentru copii şi "viermuială" permanetă pe plajă şi la piscinele şi locurile de joacă. In cele aproape 9 zile cât am stat în locaţie am avut un sentiment de siguranţă şi o stare de bine.
Arata mai mult
Călinescu ·
6.5

un loc relaxant pentru familiile cu copii, fara manelele de pe plaja noastra. :). Ar mai trebui lucrat la amenajarea plajii, nisipul nu este peste tot iar algele sunt cam peste tot.
Arata mai mult
0745484786 ·
8.5

Balchikul ofera multe atractii, o faleza lunga si animata pt. promenada, o marina cu vaporase pt. plimbari de agrement, evident castelul Reginei Maria cu superba gradina botanica
Arata mai mult
Baralia ·
6.8

In afara resortului este pustietate
Arata mai mult
George ·
10.0

Pentru cei ce-si doresc o vacanta in care sa se bucure de mare, de soare, de poveste/istoria locului, de plimbari pe faleza la rasaritul soarelui sau nocturne prin gradinile castelului, de terase cu muzica ambientala pentru toate gusturile unde sa-si savureze cafeaua sau paharul de vorba cu prietenii fara sa strige unii la altii, de smochine coapte, de ciripit de randunele si mai ales de o priveliste minunata in fiecare minut al celor 24 de ore ale unei zile, le recomand aceasta locatie
Arata mai mult
E.Gh. ·
10.0

o statiune veche , incarcata de istorie in zona castelului , linistita, fara agitatia si zgomotul obisnuit din celelale statiuni ale litoralului bulgaresc... draguta as putea spune ...
Arata mai mult
Dan ·
10.0

Peisajul este superb,plaja curata si aranjata ,se vede ca isi dau tot interesul pentru aspectul ei.
Arata mai mult
Postole ·
9.0

personal amabil si serviabil,peisaj extraordinar
Arata mai mult
Venter ·
8.3

Nu am fost in aceasta vacanta pr statiune ci pt hotel si ne propusesem si sa vizitam castelul Reginei Maria si gradina botanica.... Dar s-a votat balaceala asa ca in Balichick nu am fost de cat 1 seara....
Arata mai mult
Furtuna ·
7.3

Balchik'ul este o statiune dedicata mai degraba relaxarii decat distractiei. Plaja este prea mica si latura de entertainment nu este foarte dezvoltata. Cu toate acestea e o oaza de liniste.
Arata mai mult
Mincu ·
5.5

Dicu ·
9.0

Curata , linistita si interesanta de explorat.
Arata mai mult
Burlacu ·
6.8

Statiunea in sine e la citiva kilometri de hotel, se ajunge doar cu masina, dar asta e si ideea, vorbim de fapt de indepartarea intentionata de aglomeratie sau galagie. Statiunea Balcik e aproape opusul a ceea ce inseamna Lighthouse Hotel.
Arata mai mult
B. ·
7.8

O statiune mica, dar foarte frumoasa, cocheta, cu o gradina botanica minunata , de vis, multe terenuri de golf , retaurante cu peste proaspat, midii bune-bune...Lipsa plajii ar fi singurul minus .
Arata mai mult
Stefanescu ·
7.8

Simona ·
8.0

Statiune, e mult spus. Resort, da. E ok, pentru cei care vor sa fuga de aglomeratie si zgomot. Frumos, intim.
Arata mai mult
Cornel ·
9.8

Este o zona linistita unde poti petrece citeva zile cu familia sau prietenii fara sa fii deranjat iar ca obiective turistice recomandam Resedinta de vara a Reginei Maria si Gradina Botanica.
Arata mai mult
marius ·
9.5

Mihaela-Gabriela ·
9.5

O stațiune foarte frumoasa
Arata mai mult
Marian ·
Incarca inca 30 impresii (778) loading
Adresa de email este obligatorie
Acceptarea termenilor și condițiilor este obligatorie