Rezervă și poti primi carburant - de la vouchere de 100 și 300 de lei până la 1 tonă pe lună!

Detalii
Înapoi la meniu
TravelPlanner

334 impresii si pareri Balchik Bulgaria. Recenzii si review-uri 2026. Am fost acolo.


8.2
81% recomandari
334 impresii
Impresiile Travel Planner (334)
Plaja
7
Masa
8.3
Atmosfera
8.2
Agrement
7.9
Impresii Balchik, Bulgaria

334 impresii reale, verificate 100%

Impresii Balchik, Bulgaria

Clienți reali. Aceste mesaje au fost trimise doar de clienții Travel Planner. Sejururi reale. Comentarii reale.

Filtrare rezultate
6.3

Posibilitati multiple pentru luarea mesei, preturi rezonabile
Arata mai mult
Olteanu ·
9.0

voiculescu ·
6.3

OANA ·
8.3

Liniste ai relaxare. Nu am vizitat Balchik-ul.
Arata mai mult
Valentin ·
10.0

Pentru cei ce-si doresc o vacanta in care sa se bucure de mare, de soare, de poveste/istoria locului, de plimbari pe faleza la rasaritul soarelui sau nocturne prin gradinile castelului, de terase cu muzica ambientala pentru toate gusturile unde sa-si savureze cafeaua sau paharul de vorba cu prietenii fara sa strige unii la altii, de smochine coapte, de ciripit de randunele si mai ales de o priveliste minunata in fiecare minut al celor 24 de ore ale unei zile, le recomand aceasta locatie
Arata mai mult
E.Gh. ·
10.0

o statiune veche , incarcata de istorie in zona castelului , linistita, fara agitatia si zgomotul obisnuit din celelale statiuni ale litoralului bulgaresc... draguta as putea spune ...
Arata mai mult
Dan ·
10.0

Peisajul este superb,plaja curata si aranjata ,se vede ca isi dau tot interesul pentru aspectul ei.
Arata mai mult
Postole ·
9.0

personal amabil si serviabil,peisaj extraordinar
Arata mai mult
Venter ·
8.3

Nu am fost in aceasta vacanta pr statiune ci pt hotel si ne propusesem si sa vizitam castelul Reginei Maria si gradina botanica.... Dar s-a votat balaceala asa ca in Balichick nu am fost de cat 1 seara....
Arata mai mult
Furtuna ·
7.3

Balchik'ul este o statiune dedicata mai degraba relaxarii decat distractiei. Plaja este prea mica si latura de entertainment nu este foarte dezvoltata. Cu toate acestea e o oaza de liniste.
Arata mai mult
Mincu ·
5.5

Dicu ·
9.0

Curata , linistita si interesanta de explorat.
Arata mai mult
Burlacu ·
6.8

Statiunea in sine e la citiva kilometri de hotel, se ajunge doar cu masina, dar asta e si ideea, vorbim de fapt de indepartarea intentionata de aglomeratie sau galagie. Statiunea Balcik e aproape opusul a ceea ce inseamna Lighthouse Hotel.
Arata mai mult
B. ·
7.8

O statiune mica, dar foarte frumoasa, cocheta, cu o gradina botanica minunata , de vis, multe terenuri de golf , retaurante cu peste proaspat, midii bune-bune...Lipsa plajii ar fi singurul minus .
Arata mai mult
Stefanescu ·
7.8

Simona ·
9.5

Recunosc ca aveam unele prejudecati referitoare la posibilitatea unei vacante frumoase in Bulgaria dar acum imi dau seama ca m-am inselat foarte mult. Am fost pentru prima data in Balcik. Castelul si gradina m-au cucerit definitiv. Nu pot sa nu recunosc ca si degustarea de vinuri din incinta castelului a fost pe gustul meu. In prima seara ne-am intristat ptr ca nu prea era plaja si pe unde era trebuia sa inchiriezi sezlonguri, umbrele si asternuturi. Mie imi place sa simt nisipul. Pe sezlongurile acelea ma simt ca pe masa de disectie. Pana la urma, am avut inspiratia sa facem plaja pe unul dintre numeroasele diguri. Erau si scari pe care puteai sa cobori in apa, in functie de preferinta: adanca, medie sau mica. A fost minunat din acest punct de vedere. Masa la restaurant a fost exceptionala (curat si gustos), personalul politicos si primitor. Te simteai ca in vizita la niste prieteni. Preturile bune. In alimentari si in piata gaseai tot ce-ti doreai ca sa mananci. Puteai sa platesti si in lei si in leva. Atmosfera a fost insa cea care m-a cucerit. Liniste. Nu nebunia , disperarea si haosul de pe litoralul nostru. Muzica nu se auzea decat discret, doar in incinta fiecarui restaurant. In rest era liniste. Auzeai peste tot glasul marii. Pentru agrement am fost incantat de posibilitatea unei plimbari cu vaporul. A durat patru ore, am avut prilejul sa fac baie in larg si sa vad intreg tarmul de pe vapor. A costat putin, 45 leva iar pretul a inclus bauturi si hrana. Cei care au fost insotiti de copii s-au bucurat de atmosfera vesela creata de animatori (s-au deghizat in pirati, etc. Radeau cei mici si participau cu toata inima. Ne-am distrat si noi). Au fost si alte variante de distractie dar nu am avut timp sa le explorez.
Arata mai mult
Iuliana ·
4.0

Linistita si mediocra. Putine locuri de divertisment si agrement pe mare. Inexistente optiunile sau informatiile pt excursii.Nu este recomandabila familiilor cu copii, indiferent de varsta. Ideala sa iti incarci bateriile pt cateva zile.
Arata mai mult
Brita ·
5.0

Cosmina ·
5.5

Statiunea nu e statiune, e un hotel si mai exista vile de inchiriat si vile particulare, in rest terenuri de golf, cat cuprinde... De asta spuneam in titlu, depinde ce vrei... Daca nu joci golf si nu vrei sa stai in hotel la spa, la bar, la piscina, nu prea ai de ce sa te duci. Avantaje: Balcicul e la 7 km, poti merge sa mananci, sa te plimbi, sa cumperi.
Arata mai mult
CIOBANU ·
7.5

Nu prea pot sa spun multe despre statiune...poate despre resort...
Arata mai mult
Stiuca ·
9.5

Statiunea renumita pentru gradina botanica ne-a impresionat inca odata, o vizitam de cate ori mergem. In fiecare anotimp ofera alte specii de plante care merita vazute! Plaja e un pic mai departe de hotel, dar micuta, linistita si cocheta. Restaurantele cu specific de fructe de mare si peste de mare nu lipsesc si ofera o diversitate de sortimente care noua ne plac mult. Am avut placerea sa vizionam cateva filme de scurt metraj la o locatie de pe plaja care ne-a incantat!
Arata mai mult
Dan ·
8.8

Super OK, dar strazile , faleza.. ar tebui refacut asfaltul.
Arata mai mult
CAMELIA ·
8.3

Statiunea este caracterizata deocamdata de liniste. Cadrul discret si natural te invita la relaxare, meditatie si la ciulirea mai atenta a simturilor. Fie ca sa iti incanti auzul cu sunetul marii, al cosasilor, al pescarusilor, ori al randunelelor, fie privirea prin cadre care mai de care mai ochioase: munte, mare, stanci si valuri si-o vegetatie abundenta, fie intreg corpul tau prin inhalarea unui aer atat de curat, statiunea te provoaca la o relaxare activa. Firescul e la el acasa! Mica forfota a celor care se trezesc o data cu rasaritul soarelui se amplifica spre port unde savoarea e la ea acasa.
Arata mai mult
E. ·
9.0

Am fost de multe ori la Balchik si este potrivit locul pentru perioade de relaxare si liniste. Mie imi pace foarte mult mai ales datorita Palatului si gradinii Reginei Maria si a falezei si a frumusetii naturale a statiunii. In plus restaurantele sint foarte decente si personalul foarte bine pregatit.
Arata mai mult
Sandra ·
9.8

Incredibil!!! Nu-ti poti imagina, pana nu ajungi acolo!!! RAI!!!
Arata mai mult
Mititelu ·
10.0

foarte faina, ai ce vedea..peisaje super...si munte..si mare..
Arata mai mult
Sarbu ·
8.3

statiune linistita, un decor care iti aminteste de orasele medievale
Arata mai mult
Flesari ·
7.5

ai ce vizita...gradina botanica, castelul, bazar, plaja....restaurante faine...mancaruri super bune...midii, hamsie, stavrid
Arata mai mult
Sarbu ·
9.0

Statiunea este linistita, perfecta pentru o vacanta relaxanta si odihnitoare.
Arata mai mult
Stefanescu ·
7.8

Apropierea de Balcic este un mare avantaj
Arata mai mult
Grasu ·
Incarca inca 30 impresii (304) loading
Adresa de email este obligatorie
Acceptarea termenilor și condițiilor este obligatorie