Rezervă și poti primi carburant - de la vouchere de 100 și 300 de lei până la 1 tonă pe lună!

Detalii
Înapoi la meniu
TravelPlanner

173 impresii si pareri Sithonia Grecia. Recenzii si review-uri 2026. Am fost acolo.


8.0
88% recomandari
173 impresii
Impresiile Travel Planner (173)
Plaja
8.3
Masa
8.1
Atmosfera
8.2
Agrement
7.3
Impresii Sithonia, Halkidiki, Grecia

173 impresii reale, verificate 100%

Impresii Sithonia, Halkidiki, Grecia

Clienți reali. Aceste mesaje au fost trimise doar de clienții Travel Planner. Sejururi reale. Comentarii reale.

Filtrare rezultate
7.8

Sithonia este foarta frumoasa dar trebuie descoperita, ofera plaje salbatice dar si locuri aglomerate...este o statiune in general pt familii cu copii. Multe restaurante, taverne.....
Arata mai mult
Ionescu ·
8.8

statiunea este foarte frumoasa, apa este excelenta, curata, plaja cu plata?? curata si bine intretinuta.
Arata mai mult
Cartoc ·
10.0

Frumos
Arata mai mult
Cătălin ·
10.0

Plaje superbe, statiune foarte curata si deloc aglomerat. Intr-adevar civilizat
Arata mai mult
Dana ·
8.3

Daca ai noroc si scapi de nr mare de politisti bulgari iesiti la spaga(noi n am avut-10euro la dus,10 la intora) ajungi in Sithonia unde gasesti o atmosfera calma,linistita,cu verdeata,numai buna de odihna fizica si pshihica!
Arata mai mult
Ioan ·
8.3

Daca ai noroc si scapi de nr mare de politisti bulgari iesiti la spaga(noi n am avut-10euro la dus,10 la intora) ajungi in Sithonia unde gasesti o atmosfera calma,linistita,cu verdeata,numai buna de odihna fizica si pshihica!
Arata mai mult
Ioan ·
8.5

Stațiunea este una dintre cele mai frumoase din Grecia cu foarte multe plaje,un loc superb.
Arata mai mult
Lazăr ·
9.3

O statiune frumoasa cu peisaje originale, magazine si taverne bune de-a lungul falezei.
Arata mai mult
Angelescu ·
7.5

Am stat în Psakoudia - plaja cu nisip, destul de lată, cu intrare lină, cu ceva pietricele la mal, zone organizate cu sezlonguri unde nu se plătește în condițiile în care se consumă de la beach bar, zone largi pentru plaja pe prosop, liniște pe plajă. Am încercat să vedem cât mai multe plaje în zilele cu soare: la 4 km de la drumul principal am ajuns la plaja Ag. Nikolaos cu un nisip fin și niște valuri extraordinare, apoi am trecut prin Nikiti spre Ormos Panagias unde am admirat bărcile (ulterior am aflat că de aici se poate lua excursie către Muntele Athos). De aici pană la Portokali Beach - drumul este minunat de-a lungul apei unde vezi stănci, plantații de măslini și mulți pini (cu un miros extraordinar) – doar un minunat golf cu ape cristalin-transparente de o culoare turcoaz spendidă, culoare care s-a schimbat odată cu ploaia. La Metamorfosi plaja mi s-a părut destul de mică, dar când am ajuns la N. Marmaras am crezut că este doar un port. Mergând prin oraș am ajuns la plajă – fantastic – te dai jos din mașină și îți întinzi prosopul, nisip fin și apă limpede. Am avut și 2 zile cu ploaie în care am vizitat orașul Salonic și peștera Petralona, loc devenit in ultimii ani unul dintre cele mai vizitate obiective ale peninsulei Halkidiki, și satul Ouranopoulis. Recomand aceasta destinatie celor care își doresc un concediu linistit, celor care au copii, celor care vor să viziteze împrejurimile.
Arata mai mult
SILVIA ·
9.5

Adriana ·
9.0

o statiune mica, linistita si cocheta.
Arata mai mult
Pislaru ·
9.0

Foarte frumos
Arata mai mult
Rares ·
2.3

Ok.
Arata mai mult
Tudor ·
2.3

Ok. Frumos, liniste, recomand familiilor cu copii.
Arata mai mult
Tudor ·
10.0

Statiunea are multe plaje cu nisip fin si apa cristalina, multe terase si baruri, magazine.
Arata mai mult
STOICA ·
8.8

Extrem de frumos, peisaje de vis, intalnirea dintre mare si munte...
Arata mai mult
Mara ·
7.3

Locatia permite să mergi si pe alte plaje superbe
Arata mai mult
Calina ·
6.0

Metamorfosi nu are plaje frumoase, dar dupa Nikiti sunt extraordinare
Arata mai mult
Ciprian ·
9.5

Plaje superbe. Preturi accesibile, mancare buna. Nimic de comentat. Nu recomand Kasandra.
Arata mai mult
Marius ·
8.3

Cristina ·
9.0

Nagy ·
8.5

Desi Nikiti este un oras linistit, are totusi o faleza frumoasa plina de restaurante. La 17 km se afla Neo Marmara, un oras mult mai animat, plin de magazine, restaurante, unde se pot face si plinbari cu farryboat-ul
Arata mai mult
Voicu ·
6.5

Mirela ·
6.5

Nu mi-a placut plaja despre care nu se discuta prea tare pe niciunde... Are cateva seslong-uri pe o fasie f ingusta de nisip. In apa sunt pietre mari, apa este putin adanca si dupa ce se termina pietrele incep algele si devine si mai putin adanca... Noi am mers la plajele din apropiere maxim 5 km in orice parte... inclusiv in statiune sunt plaje unde poti merge. Cam asta ar fi de spus...
Arata mai mult
Nick ·
7.8

Mirela ·
9.5

Statiunea e mica, cu cateva hoteluri, pensiuni, cateva taverne, linistita, cu parcuri pt copii, plaje mici, dar cu nisip fin. Am inchiriat de aici o barca cu care am facut turul prin imprejurimi. Daca doresti sa mergi la relaxare cu familia, copii, aici e locul potrivit.
Arata mai mult
Tabita ·
7.0

Statiune frumoasa cu oameni primitori.Plajele sunt destul de putine, iar unele sunt pline de pietre
Arata mai mult
Ciprian ·
9.8

plaje cu nisip fin , peisaje frumoase , oameni primitori
Arata mai mult
Oprea ·
7.8

Pentru a ajunge in statiunea cea mai apropiata- Neos Marmaras e recomandabil masina . Nu e departe dar e o panta incomoda de urcat.
Arata mai mult
Oprea ·
6.8

Ionescu ·
Incarca inca 30 impresii (143) loading
Adresa de email este obligatorie
Acceptarea termenilor și condițiilor este obligatorie