Rezervă și poti primi carburant - de la vouchere de 100 și 300 de lei până la 1 tonă pe lună!

Detalii
Înapoi la meniu
TravelPlanner
3 stele

58 pareri si impresii Hotel Rachoni Bay Resort Thassos Grecia. 2026

3 stele
Thassos, Grecia - Vezi pe hartă

6.6
57 % recomăndari
58 impresii
Impresiile Travel Planner (58)
Amplasare
9.3
Camere
6.2
Mancare
5.5
Personal
5.9
Atmosfera
6.6
Facilitati
6.1
Calitate / pret
6.5
Impresii pe Hotel Rachoni Bay Resort

58 impresii reale, verificate 100% - Hotel Rachoni Bay Resort

Impresii pe Hotel Rachoni Bay Resort

Clienți reali. Aceste mesaje au fost trimise doar de clienții Travel Planner. Sejururi reale. Comentarii reale.

Filtrare rezultate
Thassos Grecia
8.8 /
Camerele ok, mâncarea ok, personalul cam grețos.
Recomand Travelplanner: In ceea ce privește agenția, tot respectul!!! Amabili, profesioniști. Nu sunt la prima colaborare cu dumneavoastră!
Arata mai mult
2.6 /
Singurul aspect pozitiv este amplasarea lângă mare. În rest, serviciile, cazarea, mâncarea, dezastru. Personalul este puțin și se ocupa de tot, curățenie, servire restaurant, servire bar. Mâncarea este oribila, întreaga familie am avut diaree și vărsături. Copiii prietenilor la fel. Cele câteva feluri de mâncare sunt grase, grețoase, pline de ulei. Domnul care pare ceva administrator pune zilnic câte 2 căni mari de apa fierbinte în cele doua recipiente de cafea. Fără nicio reținere ca-l vede cineva, ca e plin de oameni care chiar iau cafea. Mi s-a părut incredibil. L-am rugat sa îmi facă o felie de pâine prăjită pt ca vomitasem toată noaptea și avusesem diaree, iar el a zis ca nu are unde, nu au toaster. Pt ca aveau doar cesi negru, i-am rugat sa îmi dea un cesi de plante, nici asta nu se poate. Așadar nu recomand deloc acest hotel.
Arata mai mult
3.0 /
Singurul aspect pozitiv este amplasarea lângă mare. În rest, serviciile, cazarea, mâncarea, dezastru. Personalul este puțin și se ocupa de tot, curățenie, servire restaurant, servire bar. Mâncarea este oribila, întreaga familie am avut diaree și vărsături. Copiii prietenilor la fel. Cele câteva feluri de mâncare sunt grase, grețoase, pline de ulei. Domnul care pare ceva administrator pune zilnic câte 2 căni mari de apa fierbinte în cele doua recipiente de cafea. Fără nicio reținere ca-l vede cineva, ca e plin de oameni care chiar iau cafea. Mi s-a părut incredibil. L-am rugat sa îmi facă o felie de pâine prăjită pt ca vomitasem toată noaptea și avusesem diaree, iar el a zis ca nu are unde, nu au toaster. Pt ca aveau doar cesi negru, i-am rugat sa îmi dea un cesi de plante, nici asta nu se poate. Așadar nu recomand deloc acest hotel.
Arata mai mult
9.3 /
5 nopti si zile de vis
Recomand Travelplanner: Super angajati amabili si foarte calificfati.
Arata mai mult
9.3 /
5 nopti si zile de vis
Recomand Travelplanner: Super angajati amabili si foarte calificfati.
Arata mai mult
6.1 /
Asa cum am mentionat si in e-mailul trimis in timpul sederii noastre acolo, camera am primit-o foarte murdara, cu nisip, praf si urme de sange pe pereti. Ne-am dat seama f repede de unde sangele. Pe timpul noptii era plin de tantari si probabil toata lumea scapa de ei cum putea. A doua zi ne-am achiziționat un aparat pt tantari si autan. Lenjeria de un alb, galben gri, cu un miros acru. Nu am avut nicio noapte in carer sa dormim linistiti si confortabil. Practic a fost singura vacanta in care nu imi doream sa ajung in camera. Pe langa toate astea, gazdele f neospitaliere, aproape m-au certat ca de ce v-am scris si de ce am trimis acele fotografii...Dupa email au trimis zilnic o doamna sa mature, dar o facea ca sa fie facut, se vedea din atitudine oboseala si lipsa de motivatie a angajatilor. Fata de la bar mi-a spus ca e satula si a e f obosita are doar o zi pe luna libera!! Mancarea si spatul de masa. Micul dejun se repeta la nesfasit, aceleasi oua si iaur in fiecare zi. Cuna era mai diversificata, am avut mereu de unde alege. Spatiul de masa destul de neprimitor, iar spatiul de debarasare murdar, peretii de langa masa pe care se debarasa erau stropiti cu mancare. Sincer, la vederea acelui spatiu cu toate mustele care mișunau, imi venea sa vomit. Nu am manat niciodata in interior. In rest, plaja si apa, copacii si umbra naturala mi-au placut mult, dar nu as mai alege aceiași cazare. Multumesc
Recomand Travelplanner: Rapizi si promti in a solutiona problema sesizata
Arata mai mult
5.6 /
Atât hotelul car și serviciile au lăsat un gust amar, ne așteptăm la ceva mai mult. Am stat intr-o camera unde nu aveam geam, singura posibilitate de aerisire era usa iar seara nu puteai sa deschizi din cauza țânțarilor. Miros foarte închis în camera, umed, nu aveam unde sa urcam prosoapele, hainele, le puneam pe scaunele de afara. Camera nu este îngrijită, are mobilier vechi și curățenia a lăsat de dorit. Am fost nevoita sa cer la.receptie sa schimbe prosoapele si sa facă curatenie. În 7 nopți de cazare, ei nu ar fi schimbat prosoapele și nici nu ar fi făcut curățenie. Mâncarea nu a fost gustoasa, la micul dejun erau aceleași lucruri mereu și îți lasă impresia de neglijenta. Locația, plaja este minunata. Hotelul din exterior arata foarte bine, este perfecta pentru o familie cu copii și nu numai. Din ce am mai auzit de la alți prieteni, cam asa sunt serviciile în Grecia, dar este păcat în ceea ce privește igiena și îngrijirea camerelor. Pe viitor nu as mai lua inclus mancarea, cu siguranță. Per ansamblu a fost o experienta placuta din care am mai descoperit/învățat ceva și cu siguranță ne-am relaxat.
Recomand Travelplanner: O recomandare vreau sa menționez, sa anunțați dacă se poate plăti la cazare cu cardul sau nu. Nu am văzut acest aspect în mail-urile primite de la d-voastra, este posibil sa fi omis, dar în cazul în care nu era trecuta asta, este bine sa menționați. La Rachony nu acceptau plata cu cardul.
Arata mai mult
2.3 /
Groaznic!!!nu veniti aici...mancare proasta mizerie,totul stricat ...doar vederea la mare...atat.Nu se respecta pe ei si nu si respecta clientiii.
Arata mai mult
6.4 /
Am fost cazați în hotelul de pe plajă, camerele sunt acceptabile,s-au schimbat prosoapele la 2 zile. Mâncarea consta în 2 feluri de tocanite cu carne și 3 - 4 garnituri, desertul lipsește cu desăvârșire, o seara portocale alta pepene, iar înghețată doar la masă de prânz. Atitudinea administratorilor lasă de dorit , îți zâmbesc doar când predai cheia. Check-inul nu se face mai devreme de ora 16.00. Locația este singurul punct bonus!!
Recomand Travelplanner: Este prima dată când rezerv la această agenție și sunt total mulțumit de serviciile lor!
Arata mai mult
7.6 /
În mare parte totul a fost bine, camera ok exceptând faptul ca era plin de furnici, nu puteai sa ai nimic în camera ca te invadau furnicile. Mâncarea nu a fost diversificata, 3 ,4 feluri care le găseai zilnic, în schimb amplasarea hotelului superb, nu a fost aglomerație, am găsit șezlonguri în fiecare zi, cu asta a compensat minusurile care le are hotelul. Mulțumim!
Recomand Travelplanner: Reconand cu drag aceasta agentie
Arata mai mult
1.6 /
In afara de pozitia pe plaja a hotelului restul a fost un esec total. Incepand de la conducere cu care nu se poate comunica cand este vorba de o problema, camere jalnice , cu mucegai, pline de furnici, fara plase de tantari sau cu ele rupte adica tot degeaba, curatenie nu sa facut in 7 zile nici macar odata, la Ac a trebuit sa cumparam noi baterii ca sa il folosim dar oricum era intr-o singura camera din cele doua( family room)..... mancarea? Pfff daca se poate numi mancare cu siguranta nu era comestibila si doar cand te apropiai de tavi mirosea a acru asta bineinteles dupa ce stateai 20 min la coada din cauza foarte proastei organizari. Si toate cele enumarate mai sus in urma unui sejur de 7 nopti familie cu 2 copii all inclusiv
Arata mai mult
3.2 /
A fost o vacanta reușită doar prin prisma faptului ca am fost cu familia și prietenii în rest a fost dezastruos. În 7 zile nu au venit sa facă odată curatenie și au luat gunoiul de 2 ori.Prosoapele le-au schimbat doar odată la insistentele mele. Din prima clipa interacțiunea cu ei a fost deficitara ne-au dat o camera intr-o clădire în capătul resortului în care mirosea foarte tare a mucegai ,ușa de la balcon era rupta,era plin de țânțari, gândaci,păianjeni, prosoape rupte pătate și cu un miros urat. Am chemat proprietarul sa vadă și a zis ca am primit ce am plătit sa sunam agenția ,am sunat dar nu era program pt ca era sambata. De mancare ce sa zic....varza totala...mic dejun slab ,mancare fără gust și arata ca mâncarea pt porci...cafea f slaba și fructe inexistente doar felii de portocala și o singura data pepene. Cea mai proasta cazare în care am fost toată viata pana în prezent. Și sa nu mai spun ca miroasea a ghena si ieșeau niște gânganii în baie din sifon. Am citit recenziile dar am zis ca sunt exagerări,ei bine totul este adevărat..
Recomand Travelplanner: Ma asteptam la o comunicare mai ok.
Arata mai mult
4.2 /
Buna ziua!Doar ce ne-am intors din vacanta planificata cu dvs.Din pacate,asteptatile noastre au fos dezamgite.Nu as recomanda acest hotel.Inca de la sosire am dat peste 2 oameni de la receptie care ne-au tratat cu indiferenta.Camera primita a fost doar aspirata fara a fi spalat pe jos.Cat am stat 7 zile a trecut o doamna o singura data sa ia cosul de gunoi.Este plin de furnici si mizerie peste tot.Mancarea…a lasat mult de dorit…de foarte proasta calitate 2-3 sortimente…se formau cozi imense pt a servi ceva..de multe ori nu am stat acolo la masa.Vesela in care se servea masa era mudara iar tacamurile din tabla.Singurul lucru bun a fost faptul ca au o plja frumoasa!Nu as mai reveni niciodata acolo.
Recomand Travelplanner: Ok
Arata mai mult
5.4 /
Nu am fost deloc incantata de serviciile hotelului, multa mizerie, praf, nisip. in camera nu sa facut curat niciodata in sejurul de 7 nopti. Au adus o singura data prospape, au schimbat cosul de 2 ori. In camera era plin de furnici, chiar si purici, fiind plin de pisici in zona. Mancarea foarte proasta calitativ, foarte putine optiuni , fara fructe ( o singura data a fost pene verde, singurul fruct in 7 zile) Singurul punct forte este privelistea, direct pe plaja, si plaja foart frumoasa, cu umbra de la pini. Sezlong urile sunt gratuite ( un pic incomode fiind fara saltele)
Arata mai mult
2.0 /
Cea mai proasta experiența a noastră cu 2 copii mici dupa noi nu au avut camera family care am plătit-o ne-au dat-o după 4 zile, și ce să vezi ne-a dat o cameră plină de egrasie gândaci. Curățenie 0. Aveai nevoie de curățenie pândeai mătură și mopul dimineața ca nu venea nimeni să facă curat. Ele fac curat doar la plecare.Mâncarea cea mai proasta mâncare din viața noastră au scăpat tava cu mâncare cu noi de față au dus-o în spate și au venit cu ea înapoi. Cea mai naspa experienta
Arata mai mult
3.3 /
Exceptând zona in care este amplasat restul e bataie de joc.Va spune cineva care dupa 2 zile aici a vrut sa plece acasa. Nu recomand acest hotel pentru nimic in lume.Ar trebui ca agentiile sa il scoata din oferta lor intrucat stiu foarte bine conditiile de aici ,dar spre surprinderea mea il tot recomanda. In poze vedeti sutele de gâze prezente,curatenia facuta de sotia mea,nicidecum de ei si imi pare rau ca nu va pot "posta"mirosul de mucegai
Arata mai mult
5.1 /
POZITIV - LOCAȚIA (pe plajă, plajă cu nisip fin, apa nu este adâncă), este ok pentru copii NEGATIV : MÂNCAREA - ACEEAȘI ZILNIC, nediversificată, negustoasă, plină de ulei CURĂȚENIE : camere murdare, mobilier uzat, nu se schimbă prosoapele ( cred că nu au fost schimbate nici măcar când am luat camera în primire), doar dădeau cu mopul INTERNET : NICI MĂCAR ÎN RESTAURANT PERSONALUL : ECOMUNICATIV
Arata mai mult
2.3 /
POZITIV - LOCAȚIA pe plajă, plajă de nisip fin, apa nu este adâncă, este ok pentru copii) NEGATIV - CAMERE - NECURATE (curățenia zilnică, consta în a da cu mopul), mobilier deteriorat, prosoape neschimbate (cred că nu au fost schimbate nici măcar când am luat camera în primire) MÂNCAREA - ACEEAȘI în fiecare dimineață/seară , negustoasă, plină de ulei INTERNETUL - NU funcționează nici măcar în restaurant
Arata mai mult
7.8 /
Hotelul f frumos, mobilier nou, baie mare și spațioasă, cameră cu pat mare, hotel fix pe plajă, mancare f gustoasă însă repetitiva. Au o problemă serioasa cu furnicile, care erau peste tot în cameră, terasa etc. Cearceafurile și prosoapele, deși spălate și schimbate, toate erau pătate și păreau murdare. Personalul nu tocmai prietenos. Clar, un hotel pt oameni fără pretenții.
Arata mai mult
9.2 /
Hotelul este amplasat pe malul mării, cu plajă privată. În fața camerei era piscina, și la 20 metri marea. Complexul era curat si îngrijit. Piscinele foarte curate. Camera a fost decentă, curățenie s-a făcut zilnic. Prosoape schimbate la 2 zile. Beach bar ok. Personalul a fost amabil și prietenos. Mâncarea este cel mai mare minus al hotelului. Puține sortimente, foarte puțin diversificată. Aș alege hotelul din nou pentru amplasarea foarte bună, dar doar cu mic dejun. All inclusiv nu merită.
Arata mai mult
8.4 /
Excelent!
Arata mai mult
8.4 /
Excelent!
Arata mai mult
7.5 /
Avantajul cel mai mare este ca hotelul este fix pe plaja, ceea ce mi s-a părut excelent. În principiu curățenia a fost cât de cât ok. Desi am cerut pătut pentru bebe în camera, nu l am primit la sosire. Am mers sa întreb, mi s a spus ca l va aduce după amiaza, nevenind patutul, am mers sa întreb când va sosi, mi s a spus ca a doua zi. Am improvizat un pătut pt bebe, dar în cele din urma, au adus patutul, fără saltea...am avut noroc ca luasem eu una de acasa. Apa calda a mers o zi da, 2 nu...desi am semnalat problema, păreau destul de deranjați, spunându mi ca în nicio alta camera nu se intampla asta...mancarea cât de cât ok, pana la urma aveai ceva ce sa alegi(mazăre, păstăi, vinete și dovlecei la grătar, paste, linte, piftele, chestii de genu...nu extraordinar de gustoase, dar mancabile). Eu sunt de fel o persoana pozitiva și încerc sa vad mereu partea plina a paharului, insa nu as mai reveni la acest hotel, deși plaja e minunata și intratea în mare lina, dar restul cam lasa de dorit.
Arata mai mult
7.2 /
Hotelul este amplasat chiar pe plaja,ceea ce ii da un plus,curățenia cam lasă de dorit,mâncarea nu este foarte diversificata,dar este gustoasa. Wi-Fi și semnalul la telefon nu funcționează în camera ci doar pe plaja...
Arata mai mult
7.8 /
HOTELUL ESTE AMPLASAT PE MALUL MARII, ATMOSFERA PLACUTA. PEISAJ MINUNAT. PACAT DE SERVICIILE OFERITE. NU AM LUAT NICIODATA IN CONSIDERARE RECENZIILE PROASTE DAR DE DATA ASTA AM SIMTIT PE PIELEA MEA. ACEEASI MANCARE ZI DE ZI, FACUTA CA LA CANTINA, SUNCA DE DIMINEATA AVEAM IMPRESIA CA E IN PRAGUL EXPIRARII PENTRU CA ERA LUCIOASA. BAUTURI LOW COST DE LA DOZATOR, CAFEAUA PARCA DOAR A SPALAT OALA. DESPRE CURATENIE NICI VORBA, INTRAU IN CAMERA DOAR CA SA DEA UN PIC MOPUL SI SA SCHIMBE COSUL. DESPRE SCHIMBATUL PROSOAPELOR, A LENJERIEI NICI VORBA. DACA IN PRIMELE ZILE DADEAU CU MOPUL IN ULTIMELE TREI ZILE NICI ASTA NU MAI FACEAU. NICI HARTIE IGIENICA NU AU MAI PUS. ALTA PROBLEMA: AVETI GRIJA CE LASATI IN CAMERA. DACA LASATI BANI SA AVETI GRIJA. AM LASAT DOAR MARUNTIS SI NU A LUAT TOT. DOAR CA SA NU OBSERVATI. CHIAR SI IN SERTAR DACA LASATI. O PARTE DIN PERSONAL E OK, SE COMPORTA FRUMOS CU TINE, DAR O ALTA PARTE TE PRIVESC SI SE COMPORTA PARCA LE-AI FI DUSMAN. LA RECEPTIE CAND AM AJUNS ERA O DOAMNA CARE DIN PRIMA NE-A PRIMIT CU O PRIVIRE RAUTACIOASA SI NE-A ZIS CA ARE NEVOIE DOAR DE VOUCHER. NU NE-A URAT NICI MACAR CONCEDIU PLACUT LA EI.
Arata mai mult
7.5 /
Amplasare hotel buna, furnici in camerele amplasate in clădirea restaurantului, mâncarea in general este aceeași . La cina am avut in general mâncăruri pe baza de vinete. Nu consider ca merita cazarea cu demi pensiune(mai fusesem anterior cu demipensiune la 3* și nu aveam așteptări prea mari). Personalul este puțin , motiv pentru care curățenia se face pe fuga.
Arata mai mult
2.9 /
Așezare extraordinară direct pe plajă, dar curățenia și serviciile foarte slabe. Păianjeni și praf din belșug în camere iar curățenia zilnica lipsește cu desăvârșire.
Arata mai mult
9.8 /
Am petrecut cea mai frumoasa vacanta din toate pe care le-am avut pana acum. Am ales vacanta cu all inclusive, in periaoda 28.06-05.07. Mentionez ca am mai fost de mai multe ori in Croatia, Muntenegru si Bulgaria. In Grecia am fost pentru prima data. Hotelul este situat pe plaja. Este o locatie perfecta pentru familiile cu copii: plaja este cu nisip, la fel si intrarea in mare...adancimea apei este mica pana la peste 50m de tarm. Exact pentru copii. Personalul este amabil, mancarea este pentru toate gusturile. Din experienta mea: am ales initial acest hotel pentru modul in care arata...apoi citind reviewurile, am renunstat in favoarea unui alt hotel, care nu imi placea asa de mult...am revenit in fimal la acesta si ma bucur foarte mult pentru aceasta alegere. Sfat: nu va luati dupa reviewurile negative. Sunt scrise de niste frustrati care mananca acasa paine goala si isi schimba lenjeria o data la 3 luni, dar scriu reviewuri negative pentru ca, chipurile nu primesc mancare si nu li s-a schimbat lenjeria o data la 2 zile... Am fost in total 12 persoane, toate au fost foarte multumite, atat de mancare (foarte variata, pentru toate gusturile) cat si de conditiile oferite, in general. Multumiri agentiei TravelPlanner, si in special dnei Mihaela care ne-a ajutat de fiecare data cand am cerut.
Arata mai mult
9.2 /
Hotel foarte bine amplasat.mancare buna .personal restaurant si bar foarte amabil.la curatenie nu se face cum ar trebui....concluzie vacanta reusita!
Arata mai mult
9.8 /
O vacanta reusita intru-un hotel curat, linistit amplasat exact pe plaja, camerele sunt spatioase si au balcon. Referitor la prosoape si lenjerii acestea s-au schimbat o data la 2 zile, dar curatenia in camera se facea zilnic. un minus ar fi ca nu exista wi-fi in camere . Mancarea este foarte buna, nu foarte difersificata, dar cu siguranta nu ramai nemancat.
Recomand Travelplanner: O recomand pe D-na Mihaela Miu pentru o vacanta de nota 10+
Arata mai mult
Incarca inca 28 impresii (28) loading

In afara de Hotel Rachoni Bay Resort, te-ar mai putea interesa in Thassos, Grecia

Intrebari frecvente despre Hotel Rachoni Bay Resort

Care este impresia generala despre hotelul ?

Turistii Travel Planner a recomanda hotelul in proportie de si au acordat nota . Gradul de recomandare si nota au fost calculate pe baza a impresii. Vezi ce spun turistii despre vacantele aici.
Adresa de email este obligatorie
Acceptarea termenilor și condițiilor este obligatorie