3 stele
635 pareri si impresii Hotel Topola Skies Resort Aquapark Balchik 2024
8.7
87
% recomăndari
635 impresii
Impresiile Travel Planner (635)
Amplasare
8.7
Camere
9
Mancare
8
Personal
8.6
Atmosfera
8.6
Facilitati
8.8
Calitate / pret
8.7
Impresii pe Hotel Topola Skies Resort Aquapark
635 impresii reale, verificate 100% - Hotel Topola Skies Resort Aquapark
Impresii pe Hotel Topola Skies Resort Aquapark
Clienți reali. Aceste mesaje au fost trimise doar de clienții Travel Planner. Sejururi reale. Comentarii reale.
Filtrare rezultate
Balchik
Bulgaria
Incarca inca 30 impresii (605)
9.9
Vacanta Topola Skies Resort
Topola Skies este locul perfect pentru o vacanță relaxantă! Locația oferă un view superb la mare, camerele sunt foarte curate, iar piscinele și aqua parkul sunt ideale atât pentru copii, cât și pentru adulți. Recomand cu drag!
Arata mai mult
9.1
Vacanta Bulgaria
1. Felicitări in primul rand pentru comunicarea cu clientul.
2. Camera hotelului foarte curata și spațioasă, iar vederea a fost respectată conform ce am platit.
3. Piscinele foarte curate.
4. Mâncarea diversificata.
Puncte de îmbunătățit:
1. Pentru bebeluși de 7 luni nu era o zonă pentru ei în care sa le oferim ceva de mâncare, un mixer pentru a pasa, sau fructe/legume pregătite la abur.
2. La check in nu s-a precizat și de gustarea de la 11 și cea de la 17-18.
3. Nu au fost prezentate toate facilitățile hotelului care le putem avea la check in, nu a fost un program clar stabilit, a trebuit să ne dăm seama noi după 1-2 zile ce activități sunt , unde sunt etc.
Mulțumesc!
Arata mai mult
Recomand Travelplanner:
Comunicare eficienta.


7.3
Este doar lauda
Din punctul nostru de vedere este sub multe alte hoteluri cu același nr. De stele.
Mâncarea este aceeași la micul dejun, se schimba cate ceva la pranz si cina. Preparatele sunt pline de ulei si pâinea veche (chiflele pe care le-am prins luni, erau si vineri). Nu se schimba decât dacă se golește ladita in care sunt depozitate.
Fructele aceleași de dimineata pana seara: mere, pere, nectarine, felii de ananas, portocala si lamaie. Nu am văzut niciun fruct de sezon. Cafeaua foarte buna. Sucurile la dozator extrem de dulci.
Am primit apartament cu un dormitor desi rezervasem camera dubla. Ne-am bucurat la inceput apoi am regretat. Patul din dormitor este format din 2 paturi de o persoana lipite, care se distantau la orice întoarcere de pe o parte pe alta, in somn. Nu o data era sa cădem între ele. Canapeaua din sufragerie acceptabila. Locuința avea furnici (de unde nu stim) care in a4a zi ne-au atacat bagajele cu medicamente (probabil la siropurile dulci au tras). Deși am mers de 2 ori la receptie a fost nevoie de intervenția Travel Planner ptr a intra cineva in camera. Nu au facut decât sa dea cu scorțișoară pe la îmbinări si tot nu a fost rezolvata problema.
Vecinii foarte gălăgioși, chiar si in timpul programului de odihna se auzea absolut tot ce se vorbea in stânga, dreapta si deasupra. Seara după ce veneam de la plimbare, se simțea miros puternic de mancare. De aici am trans concluzia ca vecinii gateau in apartament și nu aeriseau.
Fantana merge doar de la 22 30, ceea ce mi se parte foarte târziu având in vedere ca mulți copii nu rezista pana la ora aia. Noi nu am prins-o niciodată in 5 zile.
Programul slab al echipei de animație. Intr-una din zile au lipsit total, atat ziua cat si seara.
Cel mai negativ aspect: am avut un accident in ultima seara, in timp ce tăiam pâinea veche!, m-am taiat foarte adânc la un deget si NU exista medic sau trusa de prim ajutor in complex. Fiind un hotel care este lăudat pentru familii nu ma asteptam absolut deloc! A fost nevoie sa chem ambulanta care oricum nu mi-a făcut nimic decât sa imi pună apa oxigenata si sa imi pună un pansament (care a căzut pana in camera). Au vrut sa ma ducă la un spital la 40 km distanta (desi exista unul in Balcik si au refuzat) ca apoi eu sa ma descurc cu ce sa ma intorc. Am refuzat si am fost a2a zi la Spitalul din Constanța ptr antitetanos si evaluare. Ptr ca nu exista medic in hotel si cei de la ambulanta nu au venit cu medic, nu am putut deconta nimic pe asigurare. Cand m-am întors in restaurant, cuțitul, pâinea si servetul cu sânge erau tot acolo (la locul unde se taia painea). A trebuit sa le atrag atentia eu (dupa 30 min de lipsa) sa le schimbe ptr ca m-am taiat!
Singurele plusuri: piscina ptr copii încălzită de la prima ora si piscina Infinity.
Noi cu siguranta nu o sa revenim si nu o sa recomandam acest hotel.
Arata mai mult
Recomand Travelplanner:
Ok, ca de obicei
10.0
Vacanță bulgaria
Totul a fost perfect.
Arata mai mult
Recomand Travelplanner:
Recomand 100%









10.0
Vacanță Bulgaria
Totul a fost minunat am fost mulțumiți
Arata mai mult
Recomand Travelplanner:
Totul perfect
9.5
Recenzie Topola Skies 2025!
* Perioada CO : 21.06.205 - 28.06.2025
* Localizare : la 45 de minute de Vama Veche, drum lejer, fara aglomeratie, fara gropi - fara sa iti rupi masina
* Distante rutiere : 10 minute pana la Balchik, 20 de minute pana la Albena si aprox. 40 de minute pana la Nisipurile de Aur
* Peisaj : Complexul se afla pe un platou, deasupra Marii Negre , perfect pentru a vedea rasaritul din camera sau pentru plimbariel pentru aerosoli
* Parcare : Mare, Gratuita, Pazita, cu Bariera + Transport Bagaje cu Masinuta
* Receptie : Check-in ora 15 - Check-Out ora 12 ( dar nu iti taie bratara - sa poti servi si pranzul) - dat fiind faptul ca pachetul incepe cu cina. Noi am ajuns fix la ora 15 si am primit camera si bratarile pe loc.
* Restaurant : 2 Restaurante , programul 08:00 - 10:00 (micul dejun) , 12:30 - 14:30 (pranzul) si 18:30 - 21:00 (cina), personal suficient, se debarasau imediat mesele
* Mancare : Buna, calitativa, gustoasa, cam repetitiva si putin diversificata, dar orice mofturos gasea ceva bun de mancat… se facea mereu refill + foarte buna omleta facuta cu pe loc cu ingredientele la alegerea ta
* Desert : Inghetata buna, prajiturile se repetau si erau ok, la fructe ar trebui sa mai diversifice
* Bauturile : Cafeaua foarte buna, Berea buna, Bauturile acoolice bune - putin diluate, dar, in restaurant vinurile si bauturile racoritoare cu autoservire erau mai mereu calde si sucul de portocale foarte diluat
* Personal : Suficient, bine instruit, barmanii erau mereu serviabili, mesele se debarasau repede,iar la receptie s-a rezolvat imediat orice situatie/problema
* Piscine : Curate, Multe - Infinity, piscina centrala, piscina interioara… , bine intretinute ( un punct forte al acestui complex), cu apa calda, buna pentru balacit….. Singurul minus era creat de clientii care-si rezervau sezlongurile de la prima ora
* Aqua - Park : gratuit, program de Marti - Duminica de la 10:00 la 18:00, modern, cu multe elemente distractive pentru adulti si copii - Nu ai voie sa intrii cu mancare sau bautura din exterior - au ei terasa si bar in interior, sau poti sa iesi pana la piscina, sa te racoresti si sa te intorci in parc)
* Curatenie complex : Complexul este foarte ingrijit, plin de flori, holurile si restaurantul sunt curate
* Curatenie camera : Camere mari- spatioase. S-au schimbat zilnic prosoapele, DAR am avut GHINIONUL sa primim o camera la etajul 1, cu 6 cuiburi de randunici in balcon, care faceau o mizerie de nedescris, pe care inevitabil o luai in camera pe incaltaminte. Am solicitat in 2 seri , recuratarea balconului, dar a devenit obositor sa mergi la receptie in fiecare dupa-amiaza sa soliciti recuratare, in conditiile in care, in cateva ore, mizeria de pasari era la loc. Alt ghinion al nostru - schimbarea lenjeriei - abia dupa 6 zile ni s-au schimbat lenjeriile de pe pat, dar a trebuit sa mergem la receptie sa solicitam acest lucru - cameristele nici macar nu au luat in considerare semnul albastru pe manerul usii exterioare, prin care am cerut in doua randuri schimbarea lenjeriei de pe paturi.
* Plaja : Complexul NU are plaja proprie - Variantele sunt : plaja locala Adora, la care iti ofera transport gratuit cu shuttle bus, sau plajele din vecinatate ( cu masina personala) : Balchik, Kranevo, Albena, Nisipurile de Aur
* Animatie : Destul de Slabuta - mai ales ziua, la piscina… Seara, un program de Mini Disco - destinat in principal pentru copii mici ( sub 7 ani) si apoi improvizatie din partea animatorilor ( jocuri, karaoke, concursuri, bingo….), dar slabut calitativ - in primele seri s-au desfasurat in fata barului de la piscina, iar apoi au deschis amfiteatrul
* Spectacole : Slab - Intr-o seara a venit, in timpul cinei, un ansamblul de dansuri populare si au avut o reprezentatie, iar in alte 2 seri, la piscine, au cantat live 2 artisti locali - Slabut - Fara spectacole de magie, dansuri, Show-uri ca la alte hoteluri de 4 stele
* Fantana de la receptie : Spectaculoasa, cu jocuri de lumini , cu un program special creat pe ritmuri de muzica - de la ora 22:30 pana la ora 23:00
* Observatii : Hotelul era plin de copii, majoritatea mici, predominau romanii, iar unii angajati vorbeau putin si in romana ( barmanii, vanzatorul de la magazin)….
Arata mai mult
Recomand Travelplanner:
Cei mai buni de pe piata! Profesionalism si seriozitate!













9.7
Vacanta Bulgaria Topola Skies resort
A fost o vacanta minunata.Am ales o camera dubla de lux cu vedere la mare.Curatenia a fost impecabila ,lenjeriile albe imaculate si mirosea super bine în hotel.
Tot resortul era curat,iarba tunsa,trandafirii care erau pe aleea de întrare în resort curățați, piscinele curățate în fiecare dimineață deci efectiv în privința curățeniei nu am ce spune.Ca sa ajungem la mare ne-au pus la dispoziție microbuze care aveau orar de plecare si întoarcere.Dar marea nu era curata,era plina de alge iar șezlongurile si umbrelele trebuiau plătite si costau destul de mult.Nou am ales sa mergem o zi la Albena care se afla la 29 km de resort.In rest ne-am bucurat de piscina si bineînțeles Aquapark.Daca vreți sa știți părerea mea despre mâncare pot sa va spun ca nu am fost atât de încântați.Au ei un condiment anume care l-am găsit aproape în toate preparatele si de la un timp deja nu-ti mai cădea bine.Gusturile nu se discuta,poate ce nu era bun pentru noi pentru alții era.Singurul lucru ce ne-a dat bătaie de cap în aceasta vacanță a fost invazia de buburuze.Deci nu pot sa va explic cât de oribil a fost .In ochi,în nas,în urechi,în gura,se lipeau de piele,unele mai si pitigau deci teroare.Per total a fost o vacanta minunata si cu siguranță vom mai apela la dumneavoastră.Multumim!
Arata mai mult
Recomand Travelplanner:
Rapizi,serioși






9.9
Vacanta Bulgaria
Totul la superlativ!
Arata mai mult
Recomand Travelplanner:
Totul la superlativ!!!
9.7
Vacanta Topola 2025
Apartament mare si curat, mancarea variata, un plus pentru echipa de animatie si aquapark. Sucurile intr-adevar extrem de dulci, insa asta nu ne-a afectat vacanta. Recomand familiilor cu copii.
Arata mai mult
Recomand Travelplanner:
Prompitudine si servicii de calitate


10.0
Vacanta Bulgaria
Este al doilea an consecutiv in care petrecem vacanta la Topola Skies si ne-a placut la fel de mult. Avem numai cuvinte de lauda pentru curatenie, mancare, piscine, activitatile oferite de complex, trupa de animatori. Recomandam cu drag.
Arata mai mult
Recomand Travelplanner:
Multumim pentru ajutorul in organizarea vacantei, e-mailurile si discutiile telefonice de clarificare, reminder-ul inainte de ziua plecarii, sms-urile de "drum bun" :-) si, nu in ultimul rand, pentru pretul foarte bun :-).
9.5
Vacanta Bulgaria Topola
Foarte ok pentru o vacanta scurta.
Arata mai mult
9.3
vacanta 2025
Hotelul foarte bun pentru familiile cu copii. Amplasarea un pic cam departe de mare, dar in rest, totul ok.
Arata mai mult
10.0
Vacanta Topola Skies
Totul foarte curat, ingrijit, perfect pentru vacantele cu copii. Aqua Park inclus este un plus.
Arata mai mult


9.9
Vacanta Topola Skies
Un hotel foarte frumos, situat pe malul marii, priveliște minunata.
Mancare foarte buna, curățenie ok, personal prietenos.
Arata mai mult



6.9
Topola skies
Hotelul e curat, spatii verzi bine intretinute, camere mari. Plaja exista dar putem sa ii spunem inexistenta. Peste tot, bauturile racoritoare de la dozatoare,incluse la AI, sunt sub orice critica! Mancarea acceptabila si atat. Cafeaua oribila.
Arata mai mult
9.6
Vacanta Bulgaria Topola Sky
Totul super bine, asa cum a fost si anul trecut. Anul viitor aceeasi locatia o voi alege, copiii au fost super incantati de Aqua Park
Arata mai mult
9.8
Vacanță Topola Skies
A doua noastră vacanță la Topola Skies a fost și mai frumoasă decât prima. Știam deja resortul, locurile și asta ne a făcut să fim mai relaxați decât data trecută. O noapte de vânt ne a speriat puțin, dar apa caldă din piscina interioara a făcut diferența în acest caz. Merită să ajungeți acolo, în mod special cei care au copii, indiferent de vârsta.
Arata mai mult



9.9
Buna
Foarte ok atat hotelul cât și condițiile !
Arata mai mult
9.0
Rusalii TOPOLA SKIES RESORT
Piscina cu apa calda si terenurile de tenis si fotbal au fost pentru noi preferate. Mancarea nu foarte diversificata, iar bauturile de proasta calitate.Curatenie in camere si personal amabil.
Arata mai mult
Recomand Travelplanner:
O agentie foarte serioasa. Am rezervat a treia vacanta cu ei in Bulgaria.Recomand cu incredere.
10.0
Super
Toate la superlativ
Arata mai mult
9.8
Buna
Las doar bună pentru ca ai de toate, mai puțin plaja. Accesul la plajă nu este faci chiar și mașina personală (mă refer la cele mai apropiate de complex)
Arata mai mult
9.3
Vacanta Topola
A fost de nota 7.5 . Camera a fost ok,curata. am luat camera deluxe,am avut priveliste catre mare si piscina infinity. Acolo este un ballroom...care din pacate pt noi au fost evenimente in fiecare seara....canta muzica pana la 3 dimineata...nu a fost prea ok din punctul acesta de vedere. Dar camera a fost destul de maricica,baia ok, veneau in fiecare zi si faceau curatenie,schimbau prosoape. Daca voiai sa se schimbe si lenjeriile lasai un cartonas in usa. Mancarea repetitiva,daca te duci cu un copil pretentios la mancare este cam chinuiala,. Bauturile de nota 6. La barul de food de langa piscina...erau pizze congelate,forneti....prajituri colorate si atat. Erau animatori la piscina cu diferite jocuri,gimnastica,etc. Se practica treaba cu rezervarea sezlongului cu prosopul. Parcarea mare,cu bariera si pazita. Eu zic ca merita ca o iesire de un weekend, maxim 3 nopti.
Arata mai mult
9.0
Echipa de animatori ++++++
Echipa de animatori ne-au facut concediu deosebit de frumos. Energie buna, bun simt, multe jocuri, pur si simplu au alungat orice urma de plictiseala! Calificativ "MAI MULT DECAT EXCELENT!"
Multumim, Fafy!
Arata mai mult
8.7
Topola
Doar decent.
Arata mai mult
8.6
Vacanta Topola Skies
Revenim cu drag, recomandam pentru o oaza de liniste si relaxare, un mare plus pentru piscina incalzita daca este racoare
Arata mai mult






8.6
Vacanta Topola Skies
Revenim cu drag, recomandam pentru o oaza de liniste si relaxare, un mare plus pentru piscina incalzita daca este racoare
Arata mai mult









7.7
3 nopti in Topola
Am fost in septembrie, cand au scazut temperaturile, complexul era aproape gol, iar dupa inca o saptamana se inchidea. Aquaparkul era inchis probabil inca de la inceputul lunii, ceea ce era normal. Totul era ingrijit, exterior si interior, mancare multa, buna si variata si gustoasa.
Arata mai mult
8.4
Vacanta Bulgaria
Hotelul, camera au fost ok, curate. Ceea ce nu mi-a plăcut au fost băuturile, sucurile de la dozator lungite cu apa și pline de zahar. Nici mancarea nu a fost wow dar am avut cât de cât din ce sa aleg cât sa nu mor de foame.
Travel Planner foarte ok cu tot ce ține de organizarea vacantei.
Arata mai mult
5.0
Nu recomand vacanta in off season
Sejur 6-10 septembrie:
Piscina incalzita nu era incalzita iar apa normala din piscine si mare erau prea reci.
Jumatate din aquapark inchis, animatie 0.
Un etaj de restaurant inchis
Singurul plus in off season este peisajul divind din aceasta locatie si linistea
Arata mai mult






9.4
O vacanta reusita
In perioada 01-07.09 am ales ca destinatie Topola Skies, cazare intr-un apt cu 1 dormitor cu vedere la mare pentru 2 adulti si 2 copii (14 si 10 ani). Amplasare: la 1h de granita cu Romania, pe varful unui deal. La plaja ne-am deplasat cu masina proprie ( 5 min distanta) desi sunt si 2 microbuze 8+1 care asigura transferul la ore fixe. Fata de alte locatii din BG, parcarea a fost gratuita. Camera: Apartamentul cu suprafata generoasa si bine utilat: bucatarie (frigider dimensiuni normale, plita electrica, etc). Noi nu le-am folosit dar pentru famillile cu copii mici e un mare plus. Curatenie s-a facut de fiecare data cand s-a solicitat. Mancare: nu foarte variata ( de baza as spune) dar e proaspata si gustoasa ( aici fiecare cu gusturile lui). Copiii au apreciat inghetata la discretie, atat la toate mesele cat si la barurile de la piscine (in anumite intervale orare). Personalul nu stie ft bine engleza dar te intelegi. Atmosfera: in timpul zilei nu sunt animatori/activitati, dar AquaPark-ul compenseaza din plin. Facilitati: Aquapark, Action Park, terenuri de fotbal, tenis, mese de ping-pong, biliard, etc. In concluzie am dat nota 10 pentru raportul calitate/pret ( facilitati, proximitatea de RO, privelistea catre mare, pretul cu early booking.
Arata mai mult

Cum a fost vacanta ta?
Spune-ne despre experienta ta din vacanta. Impresiile tale ajuta pe cei ca tine sa ia decizii mai bune pentru urmatoarea lor vacanta.
Fotografii primite de la turistii care au fost la hotelul Hotel Topola Skies Resort Aquapark




















In afara de Hotel Topola Skies Resort Aquapark, te-ar mai putea interesa in Balchik, Bulgaria

Intrebari frecvente despre Hotel Topola Skies Resort Aquapark
Care este impresia generala despre hotelul ?
Turistii Travel Planner a recomanda hotelul in proportie de si au acordat nota . Gradul de recomandare si nota au fost calculate pe baza a impresii. Vezi ce spun turistii despre vacantele aici.
Te-ar mai putea interesa in Balchik sau Bulgaria
In Bulgaria turistii au mai fost interesati de
-
Hoteluri pe plaja Bulgaria (117)
-
Relaxare si odihna Bulgaria (69)
-
Hoteluri aproape de Romania (63)
-
Hoteluri family club Bulgaria (44)
-
All Inclusive Bulgaria
-
Ultra All Inclusive Bulgaria
-
Paste Bulgaria
-
Oferte 1 mai Kranevo
-
Oferte Rusalii Bulgaria
Alte statiuni in Bulgaria
-
Sozopol
-
Balchik
-
Duni
-
Pomorie
-
Obzor
-
Elenite
-
Nessebar
-
Arkutino
-
Sveti Vlas
-
Kranevo
-
Balchik (14)
-
Sveti Vlas (13)
-
Nessebar (10)
-
Sozopol (9)
-
Pomorie (4)
-
Sunny Day (2)
-
Arkutino (2)