Înapoi la meniu
TravelPlanner
3 stele

996 pareri si impresii Hotel Melia Grand Hermitage Nisipurile de Aur

5 stele
Nisipurile de Aur, Bulgaria - Vezi pe hartă

8.7
84 % recomăndari
996 impresii
Impresiile Travel Planner (996)
Amplasare
9
Camere
9.1
Mancare
8
Personal
8.6
Atmosfera
8.6
Facilitati
8.5
Calitate / pret
8.4
Impresii pe Hotel Melia Grand Hermitage

996 impresii reale, verificate 100% - Hotel Melia Grand Hermitage

Impresii pe Hotel Melia Grand Hermitage

Clienți reali. Aceste mesaje au fost trimise doar de clienții Travel Planner. Sejururi reale. Comentarii reale.

Filtrare rezultate
Nisipurile de Aur Bulgaria
9.3

Vacanta

Totul a fost la superlativ, la curățenie camere ar mai trebui accentuat, în rest totul a fost la superlativ.
Recomand Travelplanner: Am fost foarte mulțumită, așa cum ni s-a prezentat așa a și fost. Mulțumită și de agenție dar și de agent. Abea aștept următoarea vacanță.
Arata mai mult
8.0

Vacanta Bulgaria

Curatenie la 2 zile in camere, spatiul pentru plaja si agrement in jurul piscinei destul de subdimensionat, mancare medie, multa aglomeratie si multe cozi la mancare, zona de zi are doar un bar cu cozi aproape tot timpul. Camerele sunt spatioase, curate.
Arata mai mult
9.1

Vacanta Melia

Totul a decurs bine,mâncare,curățenie,plaja ok ,un sejur foarte plăcut .Prețul la parcare este puțin cam mare
Arata mai mult
9.3

Vacanță Melia Grand Hermitage

În privința hotelului nu am foarte multe de menționat, un hotel de 5 stele, care-și merită renumele. Mâncare bună, dar nu foarte diversificată, foarte curat, camere mari, spațioase, cu siguranță vom reveni.
Arata mai mult
10.0

Vacanta la Melia

Sunt mai mult de cinci ani de când merg la Melia in jurul datei de 1 iunie. Prima impresie a fost woww. Am încercat altă statiune, alt hotel dar nu se compară condițiile. La început am venit singura acum am deja un grup de prieteni care iubesc, ca și mine, Melia.
Arata mai mult
7.8

1 iunie Bulgaria

Cu privire la hotel...se poate si mai bine, se doreste a fi un hotel de 5 stele, insa, cu indulgenta merita 4 stele. Probabil in sezon la pachetele The Level se schimba situatia, bineinteles si pretul. Referitor la agentie...Va multumim, pentru colaborarea serioasa si prompta avuta in ultimii 7 ani. Felicitari!!!
Arata mai mult
10.0

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Plus !

Un hotel foarte frumos cu personal mai mult decât amabil . Camere foarte mari și foarte curate . Mâncarea foarte gustoasă și destul de diversificată În grupul nostru am avut un sărbătorit și am rugat bucătarul șef să ne ajute cu un tort iar acesta imediat ne-a ajutat fără costuri suplimentare . Băuturile foarte bune . Foarte aproape de plajă
Arata mai mult
8.2

Nu prea satisfăcătoare

Mâncarea nu prea diversificată si se termina prea repede ‍
Arata mai mult
10.0

TOTUL PERFECT!!!

De la echipa de animatori pana la curatenie, personalul bucatariei, personalul pentru servire....totul la superlativ! Animatorii au contribuit substantial la reusita concediului nostru! Multumim,
Arata mai mult
9.3

Vacanta Bulgaria

Hotelul este bine aplasat. Am avut pachetul Level, iar cameraa fost foarte generoasă si bine amplasata. Mancarea este mai putin variata in acest pachet, iar piscina exlusiv pentru Level este mult prea mica. De asemenea, zona de la aceasta piscina este inconjurata de pini in care stau pasari care fac permanent surprize de care personalul hotelului nu este prea interesat sa le curete. Per total experienta a fost placuta, dar consider ca este mai mult o alternativa de week-end la litoralul romanesc, decat o destinatie de vacanta.
Recomand Travelplanner: Comunicarea cu agentia a fost foarte rapida si eficienta, iar personalul foarte amabil.
Arata mai mult
10.0

O vacanță superbă.

Camera FOARTE SPAȚIOASĂ și curată, un pat foarte mare cu saltea confortabila, baia bine dotată și spațioasă, restaurantul de la THE LEVEL a fost super (mâncare diversificată și pentru toate gusturile, personal amabil, un spatiu plăcut cu o terasă frumoasă), piscinele curate (unele au apa încălzită), tobogane cu apă, diverse jocuri atât pentru copii cât și pentru adulți, spectacole în fiecare seară, curățenie peste tot și nu în ultimul rând PRIVELIȘTEA! Recomand cu încredere această locație atât pentru cupluri cât și pentru familii cu copii!
Arata mai mult
8.2

Vacanță Bulgaria

Melia Grand Hermitage - Golden Sands
Recomand Travelplanner: Au fost foarte corecți, prompți și ne-au trimis multe informații utile. Mulțumim Travel Planner
Arata mai mult
10.0

Vacanță Bulgaria

Camera spațioasă, mâncare foarte bună, diversificată, aveai ce alege la fiecare masă, restaurantul si terasele oferă spațiu suficient pentru turiști, apă sucuri la discreție, personal amabil, nu cereau bacșiș, nu se lua mancarea din față, totul a fost ok.
Recomand Travelplanner: Personalul foarte amabil a trimis toate documentele la timp, nu am întâmpinat greutăți în comunicare, vom mai apela în continuare la această agenție pentru viitoarele vacanțe.
Arata mai mult
7.9

Vacantă Melia

Hotelul foarte mare.Camera de asemenea mare.Un minus este la capitolul lenjerii.Desi am ajut o cazare de 6 nopți ,lenjeria a fost schimbată în a 5 a zi cu insistențe.D.na care facea curat mi a zis ca nu are rost sa o schimbe pt.ca oricum vom pleca următoarea zi..Plaja întradevăr la distanță de aprox.200 m de hotel,iar sezlongurile foarte putine pentru capacitatea hotelului...Mancarea ok,nu mori de foame!
Recomand Travelplanner: Au incercat să ofere cea mai accesibilă ofertă intr-un timp scurt.
Arata mai mult
7.8

Vacanta septembrie

Puncte forte: Hotel frumos, camere mari si curate (daca nu cautai cu lupa), mancare diversificata si proaspata. Piscina interioara mare cu apa calda. Am avut cazare cu pachet Level si recomand achizitionarea acestuia mai ales in plin sezon unde cred ca este un haos de nedescris, tinand cont de dimensiunea hotelului. Puncte slabe: Ce as avea sa reprosez acestui hotel este personalul foarte slab pregatit, total neprofesionist, in niciun caz adecvat unui hotel de 5 stele. La restaurantul Level era specificat servirea la masa a bauturilor, desi erau 3 mese ocupate in tot restaurantul si cel putin 3 ospatari, bauturile ti se aduceau extrem de greu (sfarseai prin a merge singur la bar sa le ceri si nici macar atunci nu venea cineva sa ti le aduca, ci ti le oferea in mana, chiar daca cereai pentru mai multe persoane si era clar ca nu aveai cum sa le iei pe toate), debarasarea meselor era ceva de domeniul SF pentru ei, iar cand in final se intampla acest lucru, angajatii se purtau de parca iti faceau o favoare ca ii rogi sa isi faca meseria. In privinta customer service pentru clientii Level pot spune ca a lipsit total, receptia Level era mai mereu inchisa, am solicitat in multiple randuri sa ne ajute cu un uscator de par, deoarece cel din camera nu se putea folosi, iar sotia si fiica mea au par lung, deci ne era necesar, le-am aratat poze ca uscatorul este sub standardul celorlalte camere si i-am invitat sa il testeze daca il pot tine in mana fara sa se arda la cat de tare se incalzeste (am avut 3 camere rezervate si am putut sa le comparam), raspunsul lor a fost “asta este tot ce putem face” (adica nimic), de asemenea 3 zile la rand ne-au adus mai putine prosoape in camera, abia dupa a 3 reclamatie au rezolvat. Nu sunt detalii care sa iti strice vacanta, insa sunt detalii care fac diferenta. Am dat doar cateva exemple pentru a se intelege modul in care se purtau angajatii hotelului. Am fost neplacut surprins de atitudinea personalului, tinand cont ca hotelul face parte dintr-un lant international si acest lucru ar trebui sa garanteze o calitate a seviciilor. Este singurul hotel din lantul Melia, atat din Europa, cat si din afara ei unde am intalnit aceasta atitudine.
Recomand Travelplanner: Colaborarea cu agentia a fost buna, de fiecare data au raspuns prompt. As avea un singur lucru de reprosat, insa nu stiu daca a fost vina agentiei. La retur 2 persoane din grupul nostru au achizitionat transport cu autocarul. In ziua plecarii au fost preluati de la hotel si apoi lasati in Varna intr-o ploaie torentiala sa astepte autocarul in strada timp de aproximativ o ora si jumatate. Soferul le-a spus ca este vina agentiei care trebuia sa ii anunte ca vor avea de asteptat pana vor fi preluati din Varna.
Arata mai mult
10.0

Perfect-pret calitate pastrate, ca de fiecare data

Iata-ne veniti a 3a oara si din nou multumiti. Conditii de cazare perfecte, camera spatioasa, dotata complet ca la 5 stele, baie cu tot ce trebuie, servicii zilnice de curatenie. Imi place chiar si sistemul de apa potabila de pe hol. Restaurantul cu mancare diversificata, de la fructe de mare, desi noi nu mancam, le-am apreciat, pana la mancare vegana. Bucatari care ieseau in sala zilnic si luau pulsul persoal. Nu ma dau in vand dupa sucuri nici acasa, cu atat mai putin in vacante, dar am gustat si, dupa parerea mea, foarte dulci. in rest, nimic de observat negativ. psicinele perfecte, eu spre exemplu am avut variata de a o folosi pe cea interioara, fiind mai fruguroasa si vorbind de septembrie, iar aceasta este incalzita. tobogane, loc de joaca pentru copii si chiar si hamburger si pizza intre mese. inghetate la discretie, iar bauturi puteai sa iti iei la orice pas. chiar si pe plaja aveau sandwich cu cateva ingrediente pentru cateva tipuri. ca am ajuns la plaja, ar fi loc de mai multe sezloguri, era cam bataie pe ele. marea a fost foarte calda si majoritatea au fost la plaja. dar, sa nu exageram, este sanatos sa stam si pe nisip. deci, n-a fost drama. punctul forte al acestui hotel, dupa parerea mea, este si de aceasta data, echipa de entertainment, extrem de profesionista, care te face sa te simti bine de cand iesi din camera si pana inchei ziua. jocuri si concursuri, spectacole, chiar jucate de ei, buna voie, veselie, umor, toate oferite de o mana ce tineri dedicati. felicitari. speram sa revenim curand. si multumim pentru ce ne-ati oferit, tuturor din intreaga echipa a hotelului.
Arata mai mult
9.7

Vacanta la Nisipurile de Aur

Hotel cu camere mari si curate, cu destule activitati si pentru adulti si pentru copii si cu mancare ok.
Arata mai mult
9.1

Vacanta Bulgaria

Am avut Level acces si a fost o alegere buna, atmosfera lejera, fara aglomeratie la restaurantul Level, parcul cu piscina ptr level frumos, plin de verdeata, dar piscina f mica. Piscina principala mare, frumoasa, dar cu apa rece..Camera placuta, priveliste frumoasa la mare, baia cu tot ce era nevoie, toate prosoapele schimbate zilnic, curatenie la fel. Singura problema cu camera a fost ca avea usa de despartire cu camera alaturata si vecinul facea galagie noaptea. Mancarea a fost decenta, puteai manca si sanatos sau vegetarian ca mine. Peste si fructe de mare din abundenta, somon afumat, branzeturi, salate- toate f bune. Anumite mancaruri gatite au lasat de dorit, ciorbele f bune, deserturile unele ok, altele fara calitate. Inghetata buna, cafea slaba, sucurile acceptabile. Plaja frumoasa, sezlonguri daca ajungeai pe la 10 putin mai greu de gasit, in restul zilei ok. Apa curata, cu nisip.
Arata mai mult
9.4

Excelent

Excelent
Arata mai mult
10.0

Vacanta minunata !

Hotel Melia Grang Hermitage foarte curat , servicii de calitate , The Leve chiar își merita numele ! Camera sea view , curata ,spațioasă iar vederea minunata ! Mulțumim Teavel planner !
Arata mai mult
10.0

Vacanta Bulgaria Melia Grand Hermitage

Buna ziua, Ne-am bucurat de o vacanta minunata la Melia Grand Hermitage, am avut pachetul level cu camera cu vedere la mare pentru 2 adulti si un copil. Receptia pentru level este separata, astfel ca check in-ul l-am facut rapid. Deoarece am avut 7 nopti de cazare, parcarea a fost gratuita, in subsolul hotelului, conditii excelente cu locuri suficiente disponibile. Camera de hotel extrem de spatioasa, curata, aerisita zilnic, cu un pat patrimonial urias, suficient pentru toti trei, insa ne-au montat si un fotoliu extensibil. Prosoapele se schimbau zilnic, lenjeria la 3 zile, produse de ingrijire personala de la The Rituals. Mini barul a avut cateva produse gratuite pe care le suplimentau zilnic. Pachetul level ne-a dat access la tot ce putea oferi hotelul, piscina exterioara incalzita, piscina interioara incalzita, restaurant dedicat clientilor level cu mancare extrem de difersificata, zilnic am avut somon, carne de rata, de vita, de iepure, pui, branza cu mucegai, fructe de mare, creveti, chiar si scoici, multe legume pentru vegetarieni, salate de tot felul, Aveau o zona cu mancare pentru copii, prajituri, torturi si fructe diversificate, inclusiv prajituri vegane, supe, inghetata, apa/sucuri/bere/vin la masa. Restul bauturilor alcoolice erau la dispozitie toata ziua. Intre mese existau snackuri - burgeri, pizza, panini, paella, inghetata. La fel si la mare, aveai sezlongurile cu umbrela incluse in pret, bauturi, cafea, panini. Pe timpul zilei organizau activitati atat pentru copiii cat si pentru adulti, seara aveau mini discoteca pentru copii si diverse spectacole. Am avut acces si la sala de fitness cu aparatura putina, insa suficient cat sa faci un antrenament de intretinere. De asemenea, access la sauna umeda si uscata. Pachetul level iti oferea acces si la longe-ul de la et 8 cu o vedere impresionanta, bauturi si snackuri la discretie. Tot pentru level, in fiecare zi de la 3 la 5 pm aveai acces la o zona de cookies si cafea, cu altfel de prajituri si torturi. Noua ne-a placut foarte mult la acest hotel, personalul era extrem de amabil, vorbeau toti engleza, erau foarte atenti la clienti, foarte veseli si serviabili, de la bucatar, la animatori, ospatari, cameriste. Il recomandam si cu siguranta il vom mai vizita.
Arata mai mult
8.3

Melia GH

Activitati dragute pt copii. La capitolul mancare nu exceleaza. Localizare buna, pe faleza. Camere spatioase.
Recomand Travelplanner: Rapizi și prompti. De recomandat.
Arata mai mult
8.8

Vacanta Melia

Hotelul ok,mancarea diversificata,plaja destul de mica cu sezlonguri inghesuite,daca nu ajumgi dimineata nu prinzi loc...la receptie am nimerit un baietel deatul de nepregatit...
Recomand Travelplanner: Profesionisti,recomand cu toata increderea...
Arata mai mult
9.8

Recomand

Hotelul ne-a indeplinit aproape toate nevoile si asteptarile. Am achizitionat programul The Level si a fost perfect. Gradina si piscina de la The Level au fost minunate. Hotelul foarte mare, insa foarte curat. Mancarea foarte buna si variata. Sigura problema a fost ca pe o frunza de salata am gasit pamant (probabil salata scoasa direct din punga), insa am vorbit cu bucatarul si au retras-o de la consum. Camera si baia mari, curate. Patul si pernele confortabile. Show-urile de seara frumoase, atmosfera in general frumoasa. De asemeni au activitati pe timpul zilei. Entertainerii sunt energici, prietenosi, zambitori. Am comunicat foarte bine cu tot personalul in engleza si romana. Totul se comunica si in engleza. Singurul minus este plaja care este foarte ingusta pentru capacitatea hotelului. Sezlongurile sunt unul langa altul, nefiind spatii intre. Pentru copii este doar o mica fasie langa apa unde se pot juca. Luam in considerare sa revenim si la anul si tot cu Travel Planner :)
Arata mai mult
10.0

Vacanta in Bulgaria la începutul toamnei

Hotelul Melia Grand Hermitage este un hotel impresionant din multe puncte de vedere, las câteva menționate mai jos: • camera foarte spatioasa bine dotata • dimensiunea băii a fost imensa, aceasta fiind dotata atât cu cada ,cât și cu dus, bideu, chiuveta dubla, articole de toaleta gratuite s.a • terasa spațioasă cu vedere spre mare • produsele din mini bar erau parțial gratuite, refill-ul mini barului este făcut zilnic • curățenia în camera este făcută zilnic •prosoapele au fost schimbate aproape in fiecare zi • în prima zi, am găsit atenții dulci de bun venit în camera • personalul este extrem de atent la detalii și doritor sa îți facă șederea cât mai plăcută. Am fost profund impresionata de faptul ca cei de la hotel au sesizat ca pe parcursul șederii noastre le ei, soțul meu își sărbătorea ziua de naștere și de ziua lui i-au trimis o felicitare și o prăjitură în camera special pentru aceasta ocazie. Un gest mic dar de efect. Întrucât am optat pentru pachetul de cazare Level, am avut parte de o serie de beneficii printre care as menționa accesul la piscina încălzită, grădină exterioară amenajata ca o mica oaza de relaxare, acces la sauna s.a Un alt punct forte pentru care recomand varianta Level a hotelului îl reprezinta restaurantul. Toate mesele au fost extrem de delicioase, preparatele foarte variate si proaspete. Nu în ultimul rand vreau sa felicit echipa de animație a hotelului,care în fiecare zi a pregătit fel de fel de activități atât pentru adulți cât și pentru copii. Spectacolele lor ne-au incantat pe parcursul seriilor. Recomand cu încredere acest hotel.
Recomand Travelplanner: A fost pentru prima data când am apelat la serviciile oferite de Travel Planner, însă cu siguranță nu și ultima oara. O agenție foarte prompta care oferă ceea ce promite, și anume cele mai bune oferte pentru vacanta ta. Planificarea vacantei prin intermediul Travel Planner este foarte facila și rapida,chiar și când te decizi doar cu 2-3 zile înainte de vacanta.
Arata mai mult
9.5

Vacanța Bulgaria

Totul la superlativ, mai puțin numărul mic de șezlonguri de pe plajă!
Recomand Travelplanner: De încredere!
Arata mai mult
8.3

Hotel Melia

Camere super, animație ok, masa și bar slăbuțe - de max 3 stele.
Arata mai mult
9.5

Vacanță Bulgaria - Nisipurile de Aur.

Este a doua vacanță la hotelul Meliá Grand Hermitage din acest an … Totul a fost ok, camera mare și curată, mâncare foarte bună , băuturi locale dar ok…Apă din piscină cam rece față de luna iunie dar este și piscina interioară încălzită deci nu a fost o problemă, plaja ok..!!
Arata mai mult
9.7

Escapada Melia Grand

Camera spatioasa, patul dublu extrem de incapator, cei de la receptie au fost draguti si ne-au adus un pat pliabil de 1 persoana in locul fotoliului extensibil "futon" pe care nu se poate dormi. Baia curata, dusul imens, produse de calitate - Rituals. Mancarea diversificata si gustoasa, cam sarata pe alocuri, am gasit intelegere la Chef pt copilul meu gluten-free. Fructele pareau locale, nu de import. Am fost incantati de resort - loc de joaca copii, kids club, multe piscine topogane, un traseu un copaci 6+, plaja la 5min de mers, nisipul fin curat - bar pe plaja, sezlonguri comfortabile numai bune de dormit in briza marii. O sa revenim
Arata mai mult
8.7

Vacanta septembrie 2024

Am avut pachetul the Level, pentru perioada 1-7 septembrie 2024, insa nu cinsider ca merita banii extra. Piscina pentru copii din gradina Level nu era incalzita, singurul avantaj real l-am vazut in faptul ca la restaurantul dedidat nu era foarte aglomerat, insa fiind mai mic avea si mai putine feluri de mancare. Mancarea...buna in general, dar gen de cantina, nu de 5 stele. Nu mureai de foame, dar nici nu te dadea pe spate. Iar pentru copii optiuni foarte putine si aproape 0 diversificare. Un gust amar a fost prima data faptul ca nu existau locuri de parcare disponibile, iar eu eram singura cu un copil mic. Iar apoi faptul ca se practica rezervarea sezlongurilor de la primele ore, astfel incat la ora 9.30 nu gaseai absolut nimic liber, pentru mine a fost un stres in fiecare zi. Camera a fost mare, spatioasa, curata, cosmetice Rituals. Lifturile veneau destul de greu si se facea des coada. Programul de animatie foarte ok. Per total, a fost o vacanta reusita, dar nu cred ca as mai reveni la acest hotel.
Arata mai mult
Incarca inca 30 impresii (966) loading
Cum a fost vacanta ta?
Spune-ne despre experienta ta din vacanta. Impresiile tale ajuta pe cei ca tine sa ia decizii mai bune pentru urmatoarea lor vacanta.

In afara de Hotel Melia Grand Hermitage, te-ar mai putea interesa in Nisipurile de Aur, Bulgaria

Intrebari frecvente despre Hotel Melia Grand Hermitage

Care este impresia generala despre hotelul ?

Turistii Travel Planner a recomanda hotelul in proportie de si au acordat nota . Gradul de recomandare si nota au fost calculate pe baza a impresii. Vezi ce spun turistii despre vacantele aici.
Adresa de email este obligatorie
Acceptarea termenilor și condițiilor este obligatorie
PROMOȚII LIVE