Cautam cel mai talentat copywriter pentru cel mai tare blog de travel

travel planner copywriter

Anul acesta a venit cu multe provocari pentru noi, dar si cu o noua imagine, mai multa comunicare si mai multe idei pentru turisti. Pentru ca vrem sa ducem povestile Travel Planner si mai departe, avem nevoie de un copywriter talentat si pasionat, care sa transforme blogul nostru intr-o resursa excelenta de informatii pentru turistii nostri. 

Daca limba romana este prietena ta cea mai buna, esti creativ/a si ambitios/oasa, proactiva/ si curioas/a, te potrivesti perfect in echipa Travel Planner. 

Daca …

 • ai experienta de cel putin 2-3 ani pe o pozitie de copywriter/editor/jurnalist (experienta cu textele din turism este binevenita, dar nu obligatorie), 
 • stii sa scrii corect gramatical in limba romana si intelegi limba engleza la nivel mediu,
 • ai experienta minima in lucrul cu platforma WordPress sau alte platforme de blogging,
 • stii sa faci o strategie editoriala,
 • stii sa scrii articole respectand regulile SEO (nivel mediu),
 • te documentezi intotdeauna inainte de a scrie,
 • esti adaptabil/a si deschis/a la noi idei de articole;
 • poti verifica si edita textele primite de la partenerii externi,
 • esti serios/oasa si respecti termenele limita,

… avem nevoie de tine in echipa noastra! Colaborarea este de tip freelance/project based, insa putem discuta si despre o colaborare part-time.

Ce vei face:

 • vei redacta articole pe teme primite de la echipa Travel Planner pe baza unui brief;
 • vei realiza documentarea articolelor pe temele primite;
 • vei incarca articolele pe blogul Travel Planner;
 • vei edita si corecta texte pe care le primesti de la colaboratorii Travel Planner;
 • vei propune noi idei de articole pe blogul Travel Planner, in concordanta cu strategia editoriala;
 • vei contribui la implementarea si imbunatatirea strategiei editoriale;
 • vei comunica eficient cu ceilalti membri ai echipei Travel Planner;

Daca vrei sa faci parte din echipa noastra, trimite-ne CV-ul si un portofoliu (sau cateva link-uri de articole pe care le-ai scris) la adresa de email office@travelplanner.ro. Te invitam apoi la o intalnire unde vom discuta toate detaliile despre colaborare, inclusiv despre partea financiara.

Daca simti ca jobul nu ti se potriveste, dar cunosti pe cineva care ar vrea sa lucreze cu noi pe aceasta pozitie, da-i de veste!

Despre Travel Planner

Suntem printre primele agentii de turism online din Romania si, de 12 ani, organizam eficient vacante la un pret convenabil. Ne dedicam satisfactiei clientului si, de aceea, avem 98% turisti care ne recomanda serviciile.

 Am inceput activitatea in vara anului 2008, in pragul crizei economice, si am avut un parcurs cel putin interesant. Pana in acest moment, am trimis peste 120.000 de turisti in Bulgaria si Grecia, am organizat peste 30.000 de vacante si am strans peste 18.000 de impresii, dintre care 98% au fost pozitive. Toate acestea ne responsabilizeaza si ne motiveaza. Am reusit sa facem fata tuturor incercarilor si suntem extrem de convinsi ca vom iesi din acest episod mult mai puternici!

Aici gasesti mai multe despre noi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Selectati optiunea antispam

>